Gol Łukasza Teodorczyka, porażka RSC Anderlechtu. Mistrzostwo Belgii dla Polaka coraz mniej realne

RSC Anderlecht grzebie szanse na mistrzostwo Belgii. W starciu ze Standardem Liege Łukasz Teodorczyk zdobył gola, ale to było trafienie na otarcie łez, bo jego zespół przegrał 1:3.

Szymon Mierzyński
Łukasz Teodorczyk Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk

Gospodarzami wstrząsnął pierwszy kwadrans po przerwie. Najpierw po zabójczej kontrze wynik otworzył Edimilson Junior, a potem Brazylijczyk świetnie obsłużył Renauda Emonda i ten pokonał Matza Selsa strzałem głową.

Niedługo później do akcji wkroczył - dość aktywny w tym spotkaniu - Łukasz Teodorczyk. Reprezentant Polski pokazał sporą przytomność, w ogromnym zamieszaniu dołożył nogę po uderzeniu Pietera Gerkensa i dał Anderlechtowi nadzieję na uniknięcie porażki.

Podopieczni Haina Vanhaezebroucka nic więcej jednak nie wskórali, a gdy w 78. minucie bohater meczu, Edimilson Junior skompletował dublet, jasne było, że Standardowi nic już nie zagrozi.

Drużyna z Liege ma teraz jeden punkt straty do liderującego Club Brugge, który zmierzy się na wyjeździe z Charleroi. Po czwartkowych zmaganiach, do zakończenia rozgrywek pozostaną jeszcze cztery kolejki.

"Teo", który w pojedynku ze Standardem spędził na boisku 90 minut (w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę), zdobył 11. ligowego gola w obecnym sezonie.

RSC Anderlecht - Standard Liege 1:3 (0:0)
0:1 - Edimilson Junior 48'
0:2 - Renaud Emond 51'
1:2 - Łukasz Teodorczyk 63'
1:3 - Edimilson Junior 78'