II liga: Radomiak postrzelał Olimpii Elbląg. ŁKS w opałach

Po efektownym zwycięstwie 4:0 z Olimpią Elbląg piłkarze Radomiaka są tuż za trzecim w tabeli ŁKS-em. Łodzianie nie poradzili sobie w meczu beniaminków z Garbarnią Kraków.

mecz piłkarzy Radomiaka Radom Facebook / RKS Radomiak Radom / Na zdjęciu: mecz piłkarzy Radomiaka Radom
Po zmianie trenera Jerzego Cyraka na Grzegorza Opalińskiego piłkarze Radomiaka Radom mają bilans trzy zwycięstwa i jedna porażka. Po nieudanym meczu w Łodzi potrzebowali tylko czterech dni na powrót do równowagi i koncertowy występ na własnym stadionie. Wynik na 4:0 ustalił w 79. minucie Damian Szuprytowski, którego poprzednim klubem była Olimpia Elbląg. Radomiak wywarł presję na trzecim w tabeli ŁKS-ie, z którym zrównał się punktami.

Łodzianie nie poradzili sobie w meczu beniaminków z Garbarnią Kraków. W pierwszej połowie byli jeszcze w stanie odpowiedzieć na gola zespołu z Małopolski, ale po przerwie już nie. Do wyniku 2:1 doprowadził Tomasz Ogar. Krakowianie po cichu wykręcają bardzo ciekawe statystyki. Z 25 punktami zdobytymi w tym roku znaleźli się na szczycie tabelki rundy wiosennej. ŁKS jest w niej dopiero na 11. miejscu. W zanadrzu ma zaległy pojedynek z Błękitnymi Stargard, do którego dojdzie w środę.

Błękitni trochę zmniejszyli zagrożenie swoim spadkiem. Drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego przełamała się po czterech porażkach z rzędu i zwyciężyła 3:2 z ROW-em 1964 Rybnik. Stargardzianie zmieniają swoje oblicze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W środku tygodnia zaprezentowali się beznadziejnie w meczu z Legionovią Legionowo. W niedzielę byli w stanie strzelić trzy gole teoretycznie mocniejszemu przeciwnikowi.

Faktem stała się degradacja Gwardia Koszalin po porażce 0:1 z Gryfem Wejherowo. Tylko matematyka trzyma w lidze rozbitą 0:3 Legionovię Legionowo przez Stal Stalowa Wola. Pozostać na szczeblu centralnym próbuje wciąż MKS Kluczbork. Po wygranej 1:0 z GKS-em Bełchatów traci on dwa punkty do bezpiecznego miejsca w tabeli.

31. kolejka II ligi:

Radomiak Radom - Olimpia Elbląg 4:0 (2:0)

2:1 - Tomasz Ogar 53'

ROW 1964 Rybnik - Błękitni Stargard 2:3 (0:1)
0:1 - Patryk Skórecki 44'
0:2 - Rafał Gutowski 56'
1:2 - Marek Krotofil 62'
1:3 - Bartłomiej Zdunek 88'
2:3 - Grzegorz Szymusik (sam.) 90'

Gwardia Koszalin - Gryf Wejherowo 0:1 (0:0)
0:1 - Jan Sobociński 78'

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola 0:3
Gole: Andrzej Trubeha dwie, Adrian Gębalski

MKS Kluczbork - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 - Hubert Antkowiak 87'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak dostanie się na miejsce premiowane awansem przed końcem sezonu?