Premier League: powrót Grzegorza Krychowiaka. Był o krok od gola

Po raz pierwszy od dwóch miesięcy w podstawowym składzie West Bromwich Albion wystąpił Grzegorz Krychowiak. Polak miał nawet szansę strzelić gola Crystal Palace (0:2).

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak od słynnej już sytuacji, kiedy nie podał ręki Alanowi Pardewowi, nie pojawił się w wyjściowym składzie West Bromwich Albion. Dość niespodziewanie wrócił do pierwszej "jedenastki" na ostatnią kolejkę, gdy The Baggies rywalizowali na wyjeździe z Crystal Palace.

Polak miał nawet szansę na zdobycie swojej premierowej bramki w angielskiej ekstraklasie, kiedy oddał soczysty strzał z woleja, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

To była ostatnia szansa dla Krychowiaka na strzelenie gola w barwach WBA. W 63. minucie został zmieniony, a niedługo później Wilfried Zaha i Patrick van Aanholt dali zwycięstwo Orłom, w barwach których nawet na ławce zabrakło Jarosława Jacha.

WBA przegrało 0:2 i zajęło ostatnie miejsce w Premier League. Krychowiak w lidze wystąpił w 27 meczach (w 20 od pierwszej minuty) i dołożył dwie asysty. BBC Sport w swojej relacji podkreśliło, że nie było to udane wypożyczenie dla WBA.

Crystal Palace - West Bromwich Albion 2:0 (0:0)
1:0 - Wilfried Zaha 69'
2:0 - Patrick van Aanholt 78'

Czy Krychowiak w przyszłym sezonie nadal będzie grał w Premier League?