The Championship: Fulham Londyn w finale baraży

Fulham Londyn w rewanżu odrobiło straty z pierwszego meczu i awansowało do finału baraży o miejsce w Premier League. Zespół ze stolicy Anglii wyeliminował Derby County.

Łukasz Witczyk
Ryan Sessegnon Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Ryan Sessegnon
Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się triumfem Derby County. Barany przed własną publicznością wygrały z Fulham Londyn 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Cameron Jerome. Minimalna zaliczka nie sprawiała jednak, że zespół z Derby był faworytem rywalizacji w tej parze. Przed rewanżem wyżej stały akcje Fulham Londyn.

Zespół ze stolicy w drugim starciu od pierwszego gwizdka rzucił się do ataków. Jednak w pierwszej połowie zawodnicy Fulham razili nieskutecznością, a bohaterem przyjezdnych był bramkarz Scott Carson, który kilka razy uchronił swój zespół przed stratą gola. Skapitulował tuż po przerwie, gdy pokonał go Ryan Sessegnon.

Gol ten dodał gospodarzom pewności siebie. Zawodnicy londyńskiego klubu nadal atakowali i chcieli przechylić szalę awansu do finałowej barażowej rywalizacji na swoją korzyść. W 66. minucie Fulham podwyższyło prowadzenie po bramce Dennisa Odoiego, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową zdobył gola.

Gospodarze w 74. minucie mogli zadać decydujący cios. Z kontrą ruszył Aboubakar Kamara, który chciał przelobować wychodzącego z bramki Carsona. Piłkarz Fulham chciał wymusić faul i symulował, że doszło do kontaktu między nim i bramkarzem rywali. Powtórki pokazały, że Kamara przewrócił się nieatakowany, a sędzia słusznie ukarał go żółtą kartką.

Drugi finalista baraży wyłoniony zostanie we wtorek. Aston Villa zmierzy się z Middlesbrough. W pierwszym starciu było 1:0 na korzyść tej pierwszej ekipy.