Puchar Francji dla EA Guingamp

Przed starciem z rywalem z niższej klasy rozgrywkowej piłkarze Stade Rennes byli faworytem. EA Guingamp w Ligue 2 nie walczy już jednak o nic i dla podopiecznych Victora Zvunki walka o Puchar Francji była jedynym celem w tym sezonie.

Piotr Robaczyński

W pierwszej części spotkania więcej dogodnych okazji do zdobycia gola mieli zawodnicy EA Guingamp. Spore zagrożenie pod bramką Nicolasa Doucheza stwarzał Eduardo, a bramkarz Rennes obronił także m.in. strzał z bliskiej odległości Richarda Soumaha. Zespół Guy'a Lacombe pierwszą groźną akcję przeprowadził tak naprawdę dopiero w 40. minucie, po strzale z dystansu Jerome Leroy'a poprzeczka uratowała Guingamp przed stratą gola.

W 51. minucie ponownie poprzeczka pomogła golkiperowi Guingamp, tym razem bliski zdobycia bramki był Moussa Sow. W 69. minucie Rennes prowadziło już jednak 1:0, z rzutu wolnego w pole karne piłkę dośrodkował Bruno Cheyrou, a wynik spotkania otworzył Carlos Bocanegra, który strzałem głową skierował futbolówkę do siatki.

Tylko przez trzy minuty fani Rennes mieli powody do radości. Do wyrównania szybko doprowadził Brazylijczyk Eduardo, który wykorzystał błąd obrońcy, przejął piłkę w polu karnym i pewnie pokonał Doucheza. 28-letni napastnik po raz drugi na listę strzelców wpisał się w 83. minucie. Niepilnowany przez defensorów otrzymał dokładne podanie ze środka pola od Lionela Mathisa i strzelił gola, jak się później okazało, decydującego o losach spotkania.

Mimo ambitnej walki graczy Rennes w końcówce spotkania nie udało im się zmienić niekorzystnego rezultatu, EA Guingamp po raz pierwszy w historii wywalczyło Puchar Francji.

Stade Rennes - EA Guingamp 1:2 (0:0)
1:0 - Bocanegra 69'
1:1 - Eduardo 72'
1:2 - Eduardo 83'