II liga: Garbarnia w barażu o awans. Radomiak wielkim przegranym

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Piłka nożna
Materiały prasowe / / Piłka nożna

W ostatniej kolejce II ligi Garbarnia Kraków wygrała 2:0 z Wisłą Puławy i zastąpiła na czwartym miejscu w tabeli Radomiaka. Ze szczebla centralnego spadł MKS Kluczbork.

W ostatnim dniu sezonu celem najważniejszego wyścigu było czwarte miejsce w tabeli. Wzięli w nim udział piłkarze Garbarni Kraków i Radomiaka Radom.

Radomiak miał los w swoich rękach, ale nie był w stanie wygrać na stadionie GKS-u Bełchatów. Zremisowany bezbramkowo mecz z Brunatnymi był trzecim z rzędu radomian na wyjeździe bez strzelonego gola. Na takie rozstrzygnięcie tylko czekała Garbarnia, która swoje zadanie wykonała. Beniaminek pokonał na wyjeździe 2:0 Wisłę Puławy i to on ma prawo wystąpić w barażu o awans.

GKS 1962 Jastrzębie rozegrał spotkanie z Gwardią Koszalin pod małą presją. Co prawda już dwa tygodnie temu zagwarantował sobie awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy, ale po wielu miesiącach spędzonych na szczycie tabeli, wypadało zatriumfować w całych rozgrywkach. Potrzebował do tego zwycięstwa ze zdegradowanym już beniaminkiem. Zapewnił je sobie dopiero w 84. minucie, kiedy do wyniku 3:2 doprowadził Kamil Juraszek. W doliczonym czasie Wojciech Caniboł potwierdził wyższość jastrzębian golem na 4:2. GKS 1962 wygrał rozgrywki, drugi był ŁKS Łódź, a trzecia Warta Poznań.

W rundzie wiosennej Gryf Wejherowo zdobył prawie dwa razy więcej punktów niż Błękitni Stargard, dzięki czemu wyprzedził ich i w przeciwieństwie do bezpośredniego przeciwnika, mógł jeszcze zafiniszować w górnej połowie tabeli. Po pierwszej połowie prowadził w Stargardzie 2:1 dzięki bramkom Pawła Czychowskiego i Krzysztofa Wickiego z rzutu karnego. Spotkanie było w miarę wyrównane, a skuteczność była atutem Gryfa. W drugiej połowie stargardzianie nie mieli pomysłu i wielu szans na wyrównanie, a gości uszczęśliwił ponownie w 70. minucie Paweł Brzuzy strzałem na 3:1. Błękitnych było już stać wyłącznie na jednego, ale pięknego gola Wojciecha Fadeckiego na 2:3.

Ze szczebla centralnego spadł MKS Kluczbork, który w sobotę przegrał 0:2 ze Stalą Stalowa Wola. Poza ekipą z Opolszczyzny wcześniej pożegnali się z ligą wspomniani piłkarze Wisły, Gwardii, a także Legionovii Legionowo.

Królem strzelców został Leandro Rossi. Brazylijczyk jest od lat najsilniejszą strzelbą Radomiaka. W zespole z Radomia występuje od 2012 roku, a w tym sezonie zdobył 19 bramek. Najgroźniejszymi konkurentami Leandro byli Piotr Giel z GKS-u Bełchatów oraz Daniel Szczepan z GKS-u 1962.

34. kolejka II ligi:

GKS Bełchatów - Radomiak Radom 0:0

Wisła Puławy - Garbarnia Kraków 0:2 (0:0) 0:1 - Tomasz Ogar 57' 0:2 - Serhij Krykun 80'

GKS 1962 Jastrzębie - Gwardia Koszalin 4:2 (2:1)  1:0 - Daniel Szczepan 27' 1:1 - Krystian Przyborowski 29' 2:1 - Mateusz Olszewski (sam.) 44' 2:2 - Krystian Przyborowski 77' 3:2 - Bartosz Juroszek 84' 4:2 - Wojciech Caniboł 90'

Błękitni Stargard - Gryf Wejherowo 2:3 (1:2) 0:1 - Paweł Czychowski 11' 1:1 - Patryk Skórecki (k.) 25' 1:2 - Krzysztof Wicki (k.) 42' 1:3 - Paweł Brzuzy 70' 2:3 - Wojciech Fadecki 78'

Znicz Pruszków - ROW 1964 Rybnik 3:0 (0:0)  1:0 - Marcin Rackiewicz 51' 2:0 - Maciej Machalski (k.) 58' 3:0 - Paweł Tarnowski 68'

Stal Stalowa Wola - MKS Kluczbork 2:0 (0:0) 1:0 - Szymon Jarosz 66' 2:0 - Michał Trąbka 72'

Olimpia Elbląg - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)  1:0 - Radosław Stępień 62'

Warta Poznań - Siarka Tarnobrzeg 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Garbarnia Kraków zagra w następnym sezonie w Nice I lidze?