MŚ 2018. Towarzysko: Niespodzianka, Szwajcarzy zatrzymali Hiszpanów

Mała niespodzianka w Villarreal. W przedmundialowym sparingu Hiszpania tylko zremisowała ze Szwajcarią 1:1. Gole zdobyli Alvaro Odriozola i Ricardo Rodriguez.

Szymon Mierzyński
Thiago Alcantara (przy piłce) w pojedynku biegowym z Valonem Berhamim PAP/EPA / JUAN CARLOS CARDENAS / Thiago Alcantara (przy piłce) w pojedynku biegowym z Valonem Berhamim

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu gospodarzy i to oni schodzili na przerwę z prowadzeniem. Asystował David Silva, a po jego podaniu, ładnym uderzeniem z woleja wynik otworzył Alvaro Odriozola.

Po zmianie stron Helweci zdołali się odgryźć i dzięki temu uniknęli porażki. To była 62. minuta. Precyzyjny techniczny strzał oddał Stephan Lichtsteiner i błąd w tej sytuacji popełnił David de Gea. Bramkarzowi Manchesteru United udało się wprawdzie obronić, lecz zamiast wypiąstkować piłkę próbował ją łapać. Efekt? Wypadła mu z rąk, a takiego prezentu metr przed bramką nie mógł zmarnować Ricardo Rodriguez.

W końcówce Hiszpanie szarpali, ale prowadzenia nie odzyskali i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Oba zespoły czeka jeszcze próba generalna przed mundialem. Podopieczni Julena Lopetegui zagrają z Tunezją (09.06), zaś Szwajcaria zmierzy się z grupowym rywalem Polski, Japonią (08.06).

Hiszpania - Szwajcaria 1:1 (1:0)
1:0 - Alvaro Odriozola 29'
1:1 - Ricardo Rodriguez 62'

Hiszpania: David de Gea - Alvaro Odriozola (70' Nacho), Gerard Pique, Cesar Azpilicueta, Jordi Alba (78' Nacho Monreal), Koke, Thiago Alcantara, Iago Aspas (46' Lucas Vazquez), Andres Iniesta (55' Saul Niguez), David Silva (60' Marco Asensio), Diego Costa (60' Rodrigo).

Szwajcaria: Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner 963' Michael Lang), Fabian Schaer (46' Johan Djourou), Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez (78' Francois Moubandje), Valon Behrami (63' Gelson Fernandes), Denis Zakaria, Xherdan Shaqiri, Blerim Dzemaili (46' Breel Embolo), Steven Zuber, Haris Seferović (46' Josip Drmić).

Żółte kartki: Saul Niguez (Hiszpania) oraz Steven Zuber (Szwajcaria).

Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia).

Kostaryka - Irlandia Północna 3:0 (1:0)