Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

El. LE: Lech Poznań i Górnik Zabrze poznali kolejnych rywali, Jagiellonia Białystok pierwszego

Lech Poznań i Górnik Zabrze wiedzą już z kim zmierzą się w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy, jeśli wywalczą awans. Pierwszego pucharowego rywala poznała też Jagiellonia Białystok i ona będzie mieć zdecydowanie najtrudniej.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Taras Romanczuk (w środku), obok po lewej Przemysław Frankowski (tyłem) Newspix / KAMIL SWIRYDOWICZ / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Taras Romanczuk (w środku), obok po lewej Przemysław Frankowski (tyłem)

Jeśli Kolejorz poradzi sobie w pierwszej fazie z Gandzasarem Kapan, to jego następnym przeciwnikiem będzie lepszy z pary Connah's Quay Nomads - Szachtior Soligorsk. Pierwsze starcie odbyłoby się na boisku przeciwnika.

U siebie II rundę zacząłby natomiast Górnik Zabrze. Po ewentualnym wyeliminowaniu Zarii Balti, kolejnym oponentem podopiecznych Marcina Brosza byłby ktoś z dwójki Buducnost Podgorica - AS Trencin.

Najtrudniejsze zadanie czeka Jagiellonię Białystok. Zespół Ireneusza Mamrota wejdzie do gry później niż pozostałe polskie ekipy, jednak nie mógł liczyć na rozstawienie i zmierzy się z Rio Ave. To 5. drużyna ubiegłego sezonu portugalskiej ekstraklasy, którą wyprzedzili na finiszu tylko miejscowi potentaci: SC Braga, Sporting Lizbona, Benfica Lizbona oraz FC Porto.

Pary II rundy eliminacyjnej Ligi Europy:

ścieżka niemistrzowska:

Connah's Quay Nomads FC (Walia) / Szachtior Soligorsk (Białoruś) - Lech Poznań (Polska) / Gandzasar Kapan (Armenia)

Zaria Balti (Mołdawia) / Górnik Zabrze (Polska) - Buducnost Podgorica (Czarnogóra) / AS Trencin (Słowacja)

Jagiellonia Białystok (Polska) - Rio Ave (Portugalia)

Glenavon FC (Irlandia Północna) / Molde FK (Norwegia) - Anorthosis Famagusta (Cypr) / KF Laci (Albania)

Bananc Erywań (Armenia) / FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - Atalanta Bergamo (Włochy)

Birkirkara FC (Malta) / KI Klaksvik (Wyspy Owcze) / Żalgiris Wilno (Litwa) - FC Vaduz (Liechtenstein) / Lewski Sofia (Bułgaria)

UE Engordany (Andora) / SS Folgore (San Marino) / Kajrat Ałmaty (Kazachstan) - AZ Alkmaar (Holandia)

Aberdeen FC (Szkocja) - Burnley FC (Anglia)

FK Rudar Pljevlja (Czarnogóra) / Partizan Belgrad (Serbia) - Cefn Druids AFC (Walia) / FK Trakai (Litwa) / Irtysz Pawłodar (Kazachstan)

Balzan FC (Malta) / Kesla FK (Azerbejdżan) - Milsami Orhei (Mołdawia) / Slovan Bratysława (Słowacja)

Cliftonville FC (Irlandia Północna) / FC Nordsjaelland (Dania) - Shamrock Rovers (Irlandia) / AIK Solna (Szwecja)

NK Rudar Velenje (Słowenia) / SP Tre Fiori (San Marino) / Bala Town (Walia) - FCSB Bukareszt (Rumunia)

Hapoel Hajfa (Izrael) - FC Lahti (Finlandia) / FH Hafnarfjoerdur (Islandia)

Levadia Tallin (Estonia) / Dundalk FC (Irlandia) - AEK Larnaka (Cypr)

Ferencvarosi TC (Węgry) / Maccabi Tel Awiw (Izrael) - Radnicki Nisz (Serbia) / UE Sant Julia (Andora) / Gzira United (Malta)

CSKA Sofia (Bułgaria) / Riga FC (Łotwa) - Admira Wacker Moedling (Austria)

Spartak Subotica (Serbia) / Coleraine FC (Irlandia Północna) - Sparta Praga (Czechy)

RB Lipsk (Niemcy) - FK Lipawa (Łotwa) / BK Hacken (Szwecja)

Stjarnan FC (Islandia) / Nomme Kalju (Estonia) - FC Kopenhaga (Dania) / KuPS Kuopio (Finlandia)

FK Ufa (Rosja) - NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) / NK Domżale (Słowenia)

SK Samtredia (Gruzja) / Toboł Kostanaj (Kazachstan) - Pjunik Erywań (Armenia) / Vardar Skopje (Macedonia)

LASK Linz (Austria) - Lillestrom SK (Norwegia)

Honved Budapeszt (Węgry) / Rabotnicki Skopje (Macedonia) - Progres Niedercorn (Luksemburg) / Gabala FK (Azerbejdżan)

Petrocub Hincesti (Mołdawia) / NK Osijek (Chorwacja) - Glasgow Rangers (Szkocja) / KF Shkupi (Macedonia)

B36 Torshavn (Wyspy Owcze) / St Joseph's FC (Gibraltar) / OFK Titograd Podgorica (Czarnogóra) - Besiktas Stambuł (Turcja)

DAC 1904 Dunajska Streda (Słowacja) / Dinamo Tbilisi (Gruzja) - Derry City (Irlandia) / Dinamo Mińsk (Białoruś)

FK Ventspils (Łotwa) / Luftetari Gjirokastra (Albania) - Girondins Bordeaux (Francja)

Żeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) / JK Narva Trans (Estonia) - Stumbras Kowno (Litwa) / Apollon Limassol (Cypr)

Racing FC Union Luxembourg (Luksemburg) / Viitorul Konstanca (Rumunia) - Vitesse Arnhem (Holandia)

FC Sankt Gallen (Szwajcaria) - IBV Vestmannaeyjar (Islandia) / Sarpsborg FK (Norwegia)

Dinamo Brześć (Białoruś) - Atromitos Ateny (Grecja)

Sevilla FC (Hiszpania) - Neftci Baku (Azerbejdżan) / Ujpest FC (Węgry)

Hibernian FC (Szkocja) / NSI Runavik (Wyspy Owcze) - Asteras Tripolis (Grecja)

Czichura Saczchere (Gruzja) / Beitar Jerozolima (Izrael) - FK Partizani (Albania) / NK Maribor (Słowenia)

KRC Genk (Belgia) - CS Fola Esch (Luksemburg) / College Europa FC (Gibraltar) / FC Prisztina (Kosowo)

Djurgardens IF (Szwecja) - FK Mariupol (Ukraina)

Hajduk Split (Chorwacja) - Ilves Tampere (Finlandia) / Sławija Sofia (Bułgaria)

ścieżka mistrzowska:

Skendija Tetowo (Macedonia) / New Saints FC (Walia) - przegrany z rundy preeliminacyjnej eliminacji Ligi Mistrzów

Torpedo Kutaisi (Gruzja) / Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - HJK Helsinki (Finlandia) / Vikingur (Wyspy Owcze)

Spartak Trnava (Słowacja) / HSK Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina) - FK Kukesi (Albania) / Valletta FC (Malta)

FC Santa Coloma (Andora) / Drita Gnjilane (Kosowo) - Valur Reykjavik (Islandia) / Rosenborg Trondheim (Norwegia)

FK Astana (Kazachstan) / Sutjeska Niksić (Czarnogóra) - Alaszkert Erywań (Armenia) / Celtic Glasgow (Szkocja)

F91 Dudelange (Luksemburg) / Videoton Szekesfehervar (Węgry) - zwycięzca rundy preeliminacyjnej Ligi Mistrzów / Malmoe FF (Szwecja)

Spartaks Jurmala (Łotwa) / Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - SP La Fiorita (San Marino) / Lincoln Red Imps (Gibraltar)

Suduva Mariampol (Litwa) / APOEL Nikozja (Cypr) - Flora Tallin (Estonia) / Hapoel Beer Szewa (Izrael)

Olimpija Ljubljana (Słowenia) / Karabach Agdam (Azerbejdżan) - Ludogorec Razgrad (Bułgaria) / Crusaders FC (Irlandia Północna)

Cork City (Irlandia) / Legia Warszawa (Polska) - wolny los

* Ostateczne pary II rundy eliminacyjnej Ligi Europy w ścieżce mistrzowskiej utworzą drużyny, które odpadną w dwumeczach I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów.

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 26 lipca, rewanże zaplanowano tydzień później.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Senegal. Taktyczne błędy kadrowiczów. "To nie jest zawodnik do rozgrywania"

Czy Jagiellonia Białystok wyeliminuje Rio Ave?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (13):
  • Jagafan Zgłoś komentarz
    Ja się nie martwię i nie snuję dochodzeń, i nie wyczyniam durnot takich jak twoje śledztwa, ja mam rodzinę i pracę, oraz życie w realu, .....u ciebie jest problem, bo jesteś
    Czytaj całość
    przepełniony nienawiścią do wszystkich ludzi i obwiniasz ich o twoje kalectwo, ....to nie oni przykuli cię do wózka, to nie oni zabrali ci pracę, to nie ich wina że nie masz żony/dziewczyny.........nie wylewaj swojej żółci w internecie, bo nikt ci źle nie życzył, a sam sobie gotujesz ten los
    • Jagafan Zgłoś komentarz
      Poziom myślenia wieśniaków z Pułtuska, którzy uważają się warszawiakami jest żenujący, na co dajesz wyśmienity przykład, twój kolega ze wsi, Michał Anioł, który przeniósł się
      Czytaj całość
      z Pułtuska do wa-wy, na Alternatywy 4, daje również wyśmienity przykład waszej inteligencji.......nigdy nie będziecie warszawiakami, ani kibicami Legii.........pastuchy z Pułtuska........zwykłe "słoje".........."nie Miećka" ???
      • GMK36 Zgłoś komentarz
        Lech i Górnik powinni przejść Jaga w sumie moze powalczyć bo Rio ave tracilo az 23 pkt do 4 miejsca w lidze Ale wydaje sie ze kluczowy moze byc tu terminarz Rewanż w Portugalii A wiemy
        Czytaj całość
        jak ostatnio polskie drużyny prezentowaly sie na półwyspie iberyjskim U siebie są znacznie mocniejsi
        • Jagafan Zgłoś komentarz
          Jak ci już kiedyś napisałem, ja nie potrzebuję tu kolegów, fanatyków, lub ludzi którzy mnie kochają, jak ktoś chce rozmawiać to rozmawia, a jak ktoś jest z Pułtuska, to tego nie
          Czytaj całość
          rozumie
          • Jagafan Zgłoś komentarz
            Wypadków macie więcej .....wręcz stale Eduardo, Nagy, Necid, grubas, Chukwu, Mauricio........i wiele, wiele innych ....
            • AM99 - StayStrongDarcy Zgłoś komentarz
              Lech, Górnik i Legia mają dość łatwych rywali w pierwszych swoich eliminacyjnych meczach, raczej bez problemów większych przejdą dalej, więc ok ;) Jagiellonia, dobrze by było jakby
              Czytaj całość
              przeszła Rio Ave, ale będzie bardzo ciężko, biorąc pod uwagę fakt, iż Qabala rok temu Ich wyeliminowała to wręcz niemożliwe by przeszli dobra drużynę z Portugalii...
              • yes Zgłoś komentarz
                "Lech Poznań i Górnik Zabrze poznali kolejnych rywali" - poznali pary rywalizujących drużyn, a nie rywali.
                • GMK36 Zgłoś komentarz
                  Takie to wszystko jakby to było ustawione Kto z kim
                  • Solejuk Zgłoś komentarz
                    2 runda eliminacyjna i brak rozstawienia to pokazuje na jakim jesteśmy poziomie
                    • Jagafan Zgłoś komentarz
                      Trudno, jak odpadniemy to przynajmniej z klubem konkret, a nie z jakimś Sheriffem Tiraspol jak legła :)))...........na pewno powalczymy
                      • GMK36 Zgłoś komentarz
                        Jaga nie ma szczęścia w losowaniach el.LE
                        • Maikel Zgłoś komentarz
                          Teraz tylko czekać na sympatyków tego klubiku z jagadzbanem na czele i "to będzie ciężki mecz" lub "nie jesteśmy bez szans" :D.
                          • Maikel Zgłoś komentarz
                            No to jagiellonia już kończy europejską "przygodę" :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
                            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                            ×
                            Sport na ×