Sparingowo: nowe twarze pomogły wygrać Pogoni Szczecin

Zvonimir Kozulj, Radosław Majewski i Soufian Benyamina zagrali po raz pierwszy w barwach Pogoni Szczecin. Pomogli oni drużynie zwyciężyć 1:0 z Chojniczanką.

piłkarze Pogoni Szczecin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
To pierwsze zwycięstwo Pogoni Szczecin w okresie przygotowań. W poprzednim meczu kontrolnym zremisowała 1:1 ze Świtem Skolwin. Wówczas nieoficjalny debiut w jej barwach zaliczyli Mariusz Malec i David Stec, natomiast w sobotę kibice zobaczyli w akcji kolejnych trzech piłkarzy zakontraktowanych przed sezonem. Zvonimir Kozulj i Radosław Majewski wystąpili w pierwszej połowie, a Soufian Benyamina zagrał po przerwie.

Jedynego gola strzelił Lasza Dwali w 35. minucie po dośrodkowaniu Huberta Matyni z rzutu rożnego, które przedłużył jeszcze Kamil Drygas. Po zmianie wyniku Pogoń nadal przeważała, ale identycznie jak w sparingu ze Świtem, nie potrafiła udokumentować tego golem w drugiej połowie.

Trener Kosta Runjaić zobaczył łącznie 24 zawodników. Z kolei Przemysław Cecherz, nowy trener Chojniczanki, obserwował między innymi testowanych Konrada Marusiaka, Pawła Bednarskiego i Jana Andrzejewskiego. Nie zagrali jeszcze Seweryn Michalski, Tomasz Foszmańczyk oraz Janusz Surdykowski, którzy dołączyli do zespołu w ostatnim czasie. Chojniczanka mogła w końcówce spotkania wyrównać, jednak jej zawodnik przegrał pojedynek z Jakubem Bursztynem i drużyna Cecherza rozpoczęła okres przygotowań od porażki.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka 1:0 (1:0)
1:0 - Lasza Dwali 35'

Pogoń: Łukasz Budziłek (46' Jakub Bursztyn) - David Stec (46' David Niepsuj), Sebastian Walukiewicz (46' Sebastian Rudol), Lasza Dwali (46' Mariusz Malec), Hubert Matynia (46' Ricardo Nunes) - Zvonimir Kozulj (46' Tomasz Hołota), Kamil Drygas (46' Stanisław Wawrzynowicz, 82' Robert Obst) - Dawid Błanik (46' Sebastian Kowalczyk), Radosław Majewski (46' Adrian Benedyczak, 77' Cornel Rapa), Marcin Listkowski (46' Spas Delew) - Adam Buksa (46' Soufian Benyamina)

Czy Pogoń Szczecin będzie silniejsza niż w poprzednim sezonie?