WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kibice Wisły Kraków zbierają pieniądze dla klubu. "Nie uratujesz Wisły za tydzień, albo jutro. Musisz zrobić to teraz!"

Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków zorganizowało zbiórkę pieniędzy dla znajdującego się w fatalnej kondycji finansowej klubu. "Nie uratujesz Wisły za tydzień, albo jutro. Musisz zrobić to teraz!" - apelują fani Białej Gwiazdy.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Materiały prasowe / Stadion Wisły Kraków

Wisła została bezdomna trzy tygodnie przed inauguracją sezonu. 30 czerwca wygasła umowa dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, na którym Biała Gwiazda od dekad rozgrywa swoje mecze, a 2 lipca magistrat poinformował, że ze względu na zadłużenie klubu wobec miejskich instytucji nowa umowa nie zostanie podpisana. Więcej o tym TUTAJ. Mowa o 7,5 mln zł.

Władze miasta postawiły jeden warunek: umowa zostanie podpisana, jeśli klub spłaci przynajmniej dług (3,9 mln zł) wobec Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Problem w tym, że Wisła, co otwarcie przyznał podczas wtorkowej sesji miejskiej komisji budżetowej dyrektor wykonawczy Białej Gwiazdy Daniel Gołda, nie dysponuje takimi środkami. Więcej o tym TUTAJ.

Klub znalazł się pod ścianą, bo efektem nieugiętej postawy magistratu jest to, że półtora tygodnia przed pierwszym meczem nowego sezonu Wisła jest bezdomna i nie dysponuje stadionem, na którym będzie występowała w roli gospodarza. W pozytywnie rozpatrzonym przez Komisję ds. Licencji PZPN wniosku licencyjnym nie wskazała innego obiektu niż ten przy Reymonta 22. Ubiegając się o licencję na występy w ekstraklasie w sezonie 2018/2019, klub bazował na promesie zawarcia umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Wisła prowadzi rozmowy z operatorami innych spełniających wymogi ekstraklasy stadionów, ale gra poza Reymonta 22 będzie dla klubu nie tylko wizerunkowym, ale też finansowym ciosem. Biała Gwiazda przystąpi do rozgrywek, ale wyprowadzka z Krakowa będzie generowała dodatkowe koszta i w efekcie pogrąży klub.

Rozpaczliwą pomoc klubowi zaoferowali fani. Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków zorganizowało zbiórkę pieniędzy, apelując przy tym, by w tym trudnym czasie zapomnieć o wewnętrznych podziałach i ruszyć na ratunek klubowi. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia wobec miasta.

"Biała Gwiazda znalazła się na największym zakręcie w swojej historii. Nie możemy dopuścić do tego, aby nasz klub nie tylko nie grał na własnym stadionie, ale i popadł w jeszcze większe tarapaty. Jesteśmy niezmiernie zbulwersowani ostatnimi wydarzeniami, ale jednocześnie apelujemy do wszystkich kibiców o rozsądek. Podziały są nam zupełnie niepotrzebne i nikt na nich nie wygra.

Musimy ratować Wisłę! Pieniądze można wpłacać na podane poniżej konto. Całość środków wraz z rozliczeniem zostanie przekazana na spłatę zadłużenia klubu wobec miasta. Codziennie będziemy publikować raport wpłat z imieniem wpłacającego, oraz aktualny stan konta.

Nie uratujesz Wisły za tydzień, albo jutro. Musisz zrobić to teraz!" - czytamy w oświadczeniu SKWK.

ZOBACZ WIDEO Oryginalne kandydatury na trenera reprezentacji Polski. "Świetni komentatorzy, ale nie mają doświadczenia"

Czy w sezonie 2018/2019 Wisła Kraków wróci na Reymonta 22?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
SKWK

Komentarze (34):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • PoloniaWielka 0
  Promocję pospolitej bandyterki? Bo tak "kibice" Wi9sły potrafią reklamować sówj klub.
  Temu Stowarzyszeniu nie dałbym ani grosza, bo to oni m.in. odpowiadają za stan swojego klubu. I faktycznie przymykają oczy na bandyterkę Miśka i popierają Delfinki. W zasadzie, to pewnie się towarzysko i w interesach przenikają.
  asdiiii W innych miastach , władze b. mocno wspierają swoje kluby piłkarskie - a , władze Krakowa ? chcą go zniszczyć - może to kibice Cracovii ? , przecież koszty wsparcia klubu - relatywnie niewielkie można by podpiąć pod reklamę miasta czy województwa , ale tu trzeba odrobinę dobrej woli
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • PoloniaWielka 0
  A potem Wiślacy zrobili akcję "rachu ciachu, Małpa w piachu". Czyli duża grupa utożsamiła się z mordem. Precz z nożownikami
  Maikel_RRR Nie szanujesz całego klubu, bo jedna osoba związana z tym klubem zrobiła coś złego. I ja się dziwię czemu ty jesteś takim zadufanym w sobie patriotą. . Niemców nie lubisz, bo WWII. Rosjan nie lubisz bo rozbiory i komuna. Ukrainy nie lubisz, bo Wołyń. Litwy, bo Wilno. Szwecji, bo potop. Turków, bo 1683. Austrii, bo rozbiory. Francji i UK, bo nas zdradzili podczas WWII. Czechów, za Gniezno. USA, bo się wbijają do naszej polityki. . Wychodzi na to, że ty połowy świata praktycznie nie lubisz, bo coś tam ktoś kiedyś pierdyliard lat temu zrobił. . Przestań wreszcie zaściankowo patrzeć na świat, zostaw Jagafana i zacznij MYŚLEĆ.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Łysy.84 0
  Bez sensu splacac czyjes dlugi. Kibice Wisly lepiejby zrobili przeganiajac z Krakowa nieudolny zarzad niz placic za nich dlugi
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (31)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Pokaż więcej komentarzy (34)