Skandaliczny faul Sławomira Peszki. "Zachował się jak osioł i słusznie dostanie kilka meczów kary"

O Sławomirze Peszce znów głośno i to nie za sprawą jego dobrej gry, lecz fatalnego zachowania. Uczestnik mistrzostw świata w Rosji podczas meczu Lechii z Jagiellonią dopuścił się skandalicznego faulu i zasłużenie otrzymał czerwoną kartkę.

Tomasz Rosiński
Sławomir Peszko (po lewej) Newspix / Grzegorz Radtke / Na zdjęciu: Sławomir Peszko (po lewej)
Peszko, znany z boiskowych i pozaboiskowych wybryków, nie daje o sobie zapomnieć. W piątkowy wieczór jego Lechia Gdańsk rozgrywała w Białymstoku mecz z Jagiellonią, a on sam pojawił się na murawie w 60. minucie pojedynku (zmienił Michała Maka).

Jednakże "Peszkin", chociaż jego drużyna prowadziła 1:0 po bramce Flavio Paixao i była bliska zwycięstwa (ostatecznie gdańszczanie zdobyli komplet punktów), w drugiej minucie doliczonego czasu gry bezmyślnie kopnął na wysokości kolana w nogę Arvydasa Novikovasa. Sędzia Łukasz Szczech nie miał żadnych wątpliwości i wyrzucił zawodnika ekipy z Gdańska z placu gry, pokazując mu kartonik koloru czerwonego.

Niewłaściwe zachowanie Sławomira Peszki nie obeszło się bez echa na Twitterze. - Sławek Peszko oczywiście zachował się jak osioł i słusznie dostanie kilka meczów kary. Ale wyglądało to bardziej jak jakiś prostacki, złośliwy rewanż (nie wiem za co) niż próbę uszkodzenia przeciwnika, celowe powodowanie kontuzji - stwierdził Marek Wawrzynowski z WP SportoweFakty.

- Nie no, ten faul Peszki to jakieś kuriozum. Od razu powinni go zabrać na posterunek - skomentował natomiast Krzysztof Stanowski z portalu weszło.com.

- Sławomir Peszko ma jakiś ewidentny problem z samokontrolą. 414 meczów, 104 żółte, 10 czerwonych - zauważył Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego".

Na ile meczów powinien zostać zawieszony Sławomir Peszko?