10 lat od debiutu Roberta Lewandowskiego w Ekstraklasie. Tak przywitał się z najlepszą polską ligą

8 sierpnia 2008 roku Robert Lewandowski, jako piłkarz Lecha Poznań, zadebiutował w Ekstraklasie i na "dzień dobry" popisał się efektowną bramką. Właśnie mija 10 lat od tego dnia.

Dawid Borek
Dawid Borek
Robert Lewandowski Getty Images / Sebastian Widmann/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W czerwcu 2008 roku Robert Lewandowski przeszedł z drugoligowego Znicza Pruszków do ekstraklasowego Lecha Poznań za 380 tysięcy euro. Niespełna dwa miesiące później napastnik rozegrał swój pierwszy mecz w Ekstraklasie.

Zadebiutował w spotkaniu z GKS-em Bełchatów w ramach 1. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wszedł na boisko w 62. minucie, zmieniając na placu gry Dimitrije Injaca.

Lewandowski potrzebował pięciu minut, by zdobyć premierowego gola w Ekstraklasie. W 67. minucie pojedynku Lech - GKS, przy wyniku 1:1, 20-letni wówczas zawodnik wykorzystał niskie dośrodkowanie Tomasza Bandrowskiego, pokonując bramkarza Brunatnych w pięknym stylu.