II liga: Elbląg grabiony z punktów. Siarka Tarnobrzeg wygrała i została wiceliderem

Siarka Tarnobrzeg jest drugim zespołem, który wywalczył komplet punktów na stadionie Olimpii Elbląg. Po wygranej 2:0 na zakończenie 4. kolejki została wiceliderem.

Piłka nożna Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna
Olimpia Elbląg zdobyła swojego pierwszego gola i premierowy komplet punktów na wyjeździe. Tydzień temu podopieczni Adama Borosa pokonali 1:0 Pogoń Siedlce i w niedzielę chcieli pokazać przed własną publicznością, że wrócili do równowagi po nieudanym starcie sezonu. Plan pozostał planem, a Elbląg został ponownie rozgrabiony z trzech punktów. Po Błękitnych Stargard podbiła tamtejszy stadion Siarka Tarnobrzeg.

Drużyna z Podkarpacia strzeliła po jednym golu w obu połowach. W 23. minucie Łukasz Nadolski wpadł w pole karne Olimpii i wykorzystał dobre dośrodkowanie. W 53. minucie Adrian Gębalski udowodnił, że jest solidnym napastnikiem i uderzył na 2:0 po świetnym podaniu Maksymiliana Sitka. Olimpia mogła zmniejszyć rozmiar zwycięstwa przeciwnika, jednak strzał zmiennika Kacpra Korkliniewskiego obronił Krystian Krupa.

Wygrana 2:0 pozwoliła Siarce zostać wiceliderem. Drużyna Włodzimierza Gąsiora jest w wysokiej formie. Pokonała Ruch Chorzów, Olimpię Grudziądz oraz Olimpię Elbląg. W tych trzech spotkaniach nie straciła gola. Siarce nie udało się zapunktować w jednym pojedynku na stadionie GKS-u Bełchatów, gdzie została pokonana 0:2. Olimpia z fatalnym bilansem na własnym stadionie jest tuż nad strefą spadkową.

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:1)
0:1 - Łukasz Nadolski 23'
0:2 - Adrian Gębalski 53'

Olimpia: Krzysztof Pilarz – Michał Balewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Mateusz Bogdanowicz - Michał Kuczałek, Bartosz Nowicki (46' Kacper Korkliniewski) - Jakub Bojas (63' Oskar Rynkowski), Tomasz Persona (80' Anton Kołosow), Michał Kiełtyka - Mateusz Szmydt.

Siarka: Krystian Krupa - Dawid Kubowicz, Łukasz Nadolski, Sebastian Duda - Jakub Głaz (46' Maksymilian Sitek), Kacper Maik, Kamil Radulj (83' Kamil Woźniak), Mateusz Janeczko (77' Kamil Kargulewicz), Aleksander Drobot - Krzysztof Ropski (61' Grzegorz Płatek), Adrian Gębalski.

Żółte kartki: Balewski (Olimpia) oraz Janeczko, Maik, Kargulewicz, Krupa (Siarka).

Sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Elbląg utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?