Ligue 1: Kylian Mbappe Lottin wciąż w mistrzowskiej formie, kolejny triumf Paris Saint-Germain

Trzecia z rzędu wygrana Paris Saint-Germain w Ligue 1. Tym razem mparyżanie poradzili sobie z Angers SCO (3:1), a do tego zwycięstwa poprowadził ich będący w mistrzowskiej formie Kylian Mbappe Lottin, który zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe Lottin (Paris Saint-Germain) PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: Kylian Mbappe Lottin (Paris Saint-Germain)
PSG notuje dobry start sezonu, gdyż przed sobotnim starciem zdążyło zdobyć Superpuchar Francji oraz odnieść dwa triumfy w rodzimej lidze (z SM Caen i EA Guingamp). Podopieczni Thomasa Tuchela liczyli na ogranie ekipy z Angers i przedłużenie zwycięskiej serii, co im się udało.

Konfrontacja rozpoczęła się zgodnie z planem dla gospodarzy, którzy już w 12. minucie rywalizacji objęli prowadzenie za sprawą Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk otrzymał dokładne dośrodkowanie z prawego skrzydła od Neymara i nie pozostało mu nic innego jak wpakować piłkę do pustej bramki.

Dość szybkie prowadzenie chyba uśpiło paryżan, którzy spuścili z tonu i zostali zaskoczeni dziesięć minut później. Thilo Kehrer faulował rywala we własnym polu karnym, a sędzia Jerome Miguelgorry bez zawahania odgwizdał "jedenastkę". Z 11. metrów potężnie i celnie strzelił Thomas Mangani, który doprowadził do remisu 1:1.

Wydawało się, że po stracie gola miejscowa ekipa zerwie się do szaleńczych ataków, ale tak się nie stało. Goście przez długi czas bronili się bardzo umiejętnie aż do 51. minuty, kiedy to piękną bramkę zdobył Kylian Mbappe Lottin. Z lewej flanki piłkę wrzucił Angel Di Maria, zaś francuski mistrz świata uderzył futbolówkę z powietrza i wyprowadził PSG na prowadzenie 2:1.

Od tego momentu drużyna z Paryża dzieliła i rządziła na boisku, a bez przerwy defensorów rywali nękał niesamowicie szybki Mbappe, który w 66. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Neymara. Francuz w tej sytuacji wyłożył Brazylijczykowi piłkę jak na tacy.

Już do końca pojedynku obraz gry nie uległ zmianie, ale Paris Saint-Germain nie było w stanie udokumentować swojej przewagi kolejną bramką i mecz zakończył się triumfem gospodarzy 3:1.