Puchar Ligi Angielskiej: niespodzianka, Newcastle United za burtą

W środę dokończono zmagania w II rundzie Pucharu Ligi Angielskiej. Wydarzeniem dnia jest porażka Newcastle United z Nottingham Forest, a mecz miał niezwykły przebieg.

Szymon Mierzyński
Federico Fernandez i Daryl Murphy Getty Images / Laurence Griffiths / Federico Fernandez i Daryl Murphy
Sroki poległy 1:3 z rywalem, który zajmuje aktualnie 13. miejsce w tabeli The Championship.

Sensacyjny jest nie tylko wynik, ale też przebieg zwłaszcza ostatnich minut. Drużyna Rafaela Beniteza niemal przez całe spotkanie przegrywała 0:1, by wyrównać w doliczonym czasie, a potem jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego stracić dwa gole i ostatecznie odpaść. Niebywała sytuacja.

Oprócz Nottingham Forest, awans do kolejnej fazy uzyskały w środę także Everton, Millwall FC oraz Watford FC.