Serie A: wielkie emocje w Mediolanie. VAR zabierał gole, zwycięskie trafienie w ostatniej akcji

Działo się w Mediolanie w piątkowy wieczór. Milan do przerwy prowadził z Interem po golu Kessiego. Wyrównał po niespełna godzinie gry Fazio. W ostatniej akcji meczu na 2:1 trafił Cutrone.

Michał Piegza
Gonzalo Higuain (AC Milan) Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Gonzalo Higuain (AC Milan)
Milan był podrażniony. W pierwszym spotkaniu ligowym przegrał z Napoli 2:3. Dużo lepiej w sezon wszedł rywal. Roma w dwóch pierwszych meczach była niepokonana. Nic dziwnego, że to głodni punktów gospodarze od początku ruszyli na rywala.

Gospodarze atakowali, jednak dopiero po kwadransie poważniej zagrozili Romie. Uderzenie Davide Calabrii poszybowało tuż ponad bramką. Chwilę później tuż obok bramki przymierzył Gonzalo Higuain. Z kolei w 28. minucie strzał Suso sparował na róg Robin Olsen.

Przyjezdni przez długie minuty niewiele robili, aby zagrozić miejscowym. Dopiero po ok. trzydziestu minutach uaktywnili się w ofensywie. To jednak Milan zadał cios. Bardzo bolesny. W 40. minucie Ricardo Rodriguez otrzymał piłkę w polu karnym, zakręcił rywalem i dograł wzdłuż pola bramkowego. Do piłki dopadł Franck Kessie i z kilku metrów skierował do bramki.

W drugą część lepiej weszła Roma. Wprawdzie Milan także szukał swoich szans, to jednak rzymianie w 50. minucie powinni doprowadzić do remisu. Strzał z ok. 17 metrów Edina Dzeko minimalnie minął cel. Bramka dla gości wisiała na włosku i padła w 59. minucie. Calabria zbyt krótko wybił piłkę, dopadł do niej Federico Fazio. Gianluigi Donnarumma nie był w stanie obronić soczystego uderzenia.

Milan błyskawicznie odpowiedział. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam trafił Higuain. VAR był jednak bezlitosny. Powtórki pokazały, że w momencie podania napastnik był na minimalnym spalonym.

Gospodarze niezrażeni niepowodzeniem atakowali, sporo strzelali, ale odzyskać prowadzenia nie potrafili. Mogli przegrywać w 79. minucie, kiedy w zamieszaniu do bramki trafił Steven N'Zonzi. Po raz kolejny analiza VAR zadecydowała, że trafienie nie zostało uznane. W momencie przyjęcia piłki gracz Romy dwukrotnie zagrał ręką.

Do końca zespoły walczyły o wygraną. W doliczonym czasie piłkę meczową miał na nodze Dzeko, jednak źle uderzył z pola karnego. Odpowiedź Milanu w 95. minucie była nokautująca. Po stracie futbolówki przez gości, Higuain zagrał prostopadle do Patricka Cutrone, a ten doprowadził do euforii połowę Mediolanu.

AC Milan - AS Roma 2:1 (1:0)
1:0 - Kessie 40'
1:1 - Fazio 59'
2:1 - Cutrone 90+5'

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez (76' Diego Laxalt) - Franck Kessie, Lucas Biglia, Giacomo Bonaventura (84' Patrick Cutrone) - Suso, Gonzalo Higuain, Hakan Calhanoglu (81' Samuel Castillejo).

AS Roma: Robin Olsen - Kostas Manolas, Federico Fazio, Ivan Marcano (46' Stephan El Shaarawy), Daniele De Rossi - Steven N'Zonzi, Rick Karsdorp (78' Davide Santon) - Patrik Schick, Javier Pastore (68' Bryan Cristante),  Aleksandar Kolarov - Edin Dzeko.

Żółte kartki: Cristante, De Rossi (Roma).

Sędzia: Marco Guida.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)