Niebywały wyczyn angielskiego bramkarza. Po raz drugi zdobył gola na wagę remisu

Jordan Nixon ma swoje pięć minut sławy. Bramkarz IX-ligowego angielskiego Guisborough Town po raz drugi w tym sezonie zdobył gola na wagę remisu. Ma identyczny bilans bramkowy jak największe gwiazdy grające w Anglii.

Łukasz Witczyk
Jordan Nixon w środowym meczu przeciwko Hebburn Town w 92. minucie ruszył w pole karne i strzelił gola. Dzięki temu jego drużyna zremisowała 3:3. W sierpniu takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie fazy wstępnej Pucharu Anglii przeciwko Newton Aycliffe. Wtedy również Nixon zdobył gola na wagę remisu. O jego wyczynie mówią kibice w całej Anglii.

Dwa gole w tym sezonie na swoim koncie mają również Eden Hazard, Mohamed Salah czy Harry Kane, czyli największe gwiazdy grające w Premier League. - Mogę być pierwszym golkiperem, który w swoim kontrakcie mógłby mieć zapisaną premię bramkową - żartował Nixon.

- Próbowałem nieco wcześniej pójść w pole karne, ale spojrzałem w kierunku ławki rezerwowych i nie uzyskałem na to zgody. Później, gdy byłem na linii środkowej, postanowiłem pobiec w pole karne - stwierdził.

Po zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła właśnie do Nixona, który uderzył ją bez przyjęcia i pokonał zaskoczonego bramkarza rywali. - Jeśli ktoś poprosi mnie, bym ponownie to zrobił, prawdopodobnie nie będę potrafił tego powtórzyć - dodał golkiper klubu z angielskiej IX ligi.

W przeszłości Nixon grał w Middlesbrough. Wielkiej kariery nie zrobił. Teraz 24-latek amatorsko kopie piłkę.