Cudowny gol bramkarza w lidze brazylijskiej (wideo)

Nie tylko zawodnicy z pola mogą zdobywać gole. Bramkarz brazylijskiej Ceary trafił do siatki cudownym uderzeniem z rzutu wolnego i przyczynił się do wygranej nad Corinthians.

Szymon Mierzyński
Bramkarz brazylijskiej Ceary trafił do siatki cudownym uderzeniem z rzutu wolnego Twitter / Bramkarz brazylijskiej Ceary trafił do siatki cudownym uderzeniem z rzutu wolnego
To była 19. minuta meczu brazylijskiej ekstraklasy, wszystko działo się przy wyniku 0:0. Everson podszedł do piłki ustawionej na 18. metrze i świetnym mocnym uderzeniem pokonał swojego odpowiednika w drużynie przeciwnej, Waltera.

Później Ceara podwyższyła prowadzenie po samobójczym trafieniu Danilo Avelara, a gości stać było tylko na kontaktową bramkę Rogera.

Znajdująca się w strefie spadkowej Ceara wygrała ten mecz 2:1 i sprawiła sporą niespodziankę (Corinthians jest w górnej połowie tabeli).
Eversona porównuje się już do legendarnego Rogerio Ceniego, który także był bramkarzem, lecz nie przeszkadzało mu to w strzeleniu rekordowych 131 goli w całej karierze.

Ceara SC - Corinthians 2:1 (1:0)
1:0 - Everson 19'
2:0 - Danilo Avelar (sam.) 57'
2:1 - Roger 72'