Liga Narodów. Włochy - Polska: najsłabszy Błaszczykowski, najlepsi w obronie

Mateusz Skwierawski

Mundialowy Błaszczykowski

Grzegorz Krychowiak - 6,0: Za jedno nie powinien się brać: rozgrywanie piłki spod własnej bramki. Grzegorz, nie potrafisz tego. Grasz wtedy "na minę", niedokładnie przyjmujesz, na dwa razy. Pod swoją szesnastką nie ma na to czasu. Takie założenia najpewniej przewidział dla Krychowiaka trener Brzęczek: środkowi obrońcy rozchodzili się do boku, a Krychowiak zbiegał do środka i otrzymywał podanie. Nie. Im dalej Krychowiak jest swojej bramki, tym lepiej dla drużyny. Widać, że poprawił formę fizyczną. Oddał jeden strzał z pierwszej piłki, Donnarumma z trudem obronił.

Mateusz Klich - 6,0: Odzyskał piłkę przy akcji bramkowej. Próbował grać dłuższe podania do Roberta Lewandowskiego, ma oczy dookoła głowy, nadaje się do gry kombinacyjnej z Zielińskim, ale za mało brał na siebie grę. Nie był to słaby występ, ale też Mateusz nie zachwycił.

Jakub Błaszczykowski - 4,0: Pierwsza połowa: mundialowa. Kuby nie było na boisku, nie podejmował ryzyka, nie robił przewagi, nie kiwał, grał bezpiecznie. Mogło mu się zrobić nawet głupio, gdy czuł wiatr biegającego obok niego Recy. Jedno dobre zagranie w meczu (do Kurzawy pod koniec pierwszej połowy) to za mało na zawodnika, który w kadrze zagrał po raz 101. Jego bezmyślny, nieodpowiedzialny wślizg skończył się faulem we własnej szesnastce, po którym Włosi strzelili nam gola z rzutu karnego. A mieliśmy mecz pod kontrolą! Dlaczego trener czekał tak długo ze zmianą (do 78.minuty)? Zdecydowanie najsłabszy zawodnik naszej drużyny w tym spotkaniu.

Piotr Zieliński - 7,0: Koncertowo zmarnował sytuację sam na sam po świetnym podaniu Lewandowskiego. Ale ten piłkarz, to dla naszej reprezentacji skarb. Jako jedyny w naszej kadrze potrafi dryblować. I to skutecznie. Świetnie uwalnia się od przeciwnika zwodem kierunkowym. Z Włochami grał na pozycji, od której się odzwyczaił (za plecami Lewandowskiego), ale udowodnił, że jest w gazie. Szukał gry, był pod grą i zrehabilitował się za pudło z pierwszych minut. Po dośrodkowaniu Lewandowskiego uderzył z powietrza bez przyjęcia. Gol przepięknej urody. Zielu: utrzymaj taką dyspozycję, w takiej formie zrobisz wielkie rzeczy.

Rafał Kurzawa - 6,0: Próbował, był aktywny, ale niczym spektakularnym się nie wyróżnił. Dobre rzuty rożne, wolne. Dajmy mu jeszcze czas, jego lewa noga to diament. Niech go Brzęczek tylko oszlifuje.

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa: 6).

Jak oceniasz występ naszej kadry w meczu z Włochami?