Liga Narodów: totalna demolka. Szwajcaria strzeliła sześć goli Islandii

Reprezentacja Szwajcarii wygrała aż 6:0 z Islandią w dywizji A Ligi Narodów. Na swoim terenie bezlitośnie wypunktowała uczestnika niedawnych mistrzostw świata.

piłkarze reprezentacji Szwajcarii PAP / Georgios Kefalas / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Szwajcarii
Defensywa Islandii nie słynie w tym roku ze szczelności. Gola strzelili drużynie z dalekiej północy nawet piłkarze z Indonezji. Po trzy Meksyk, Peru i Norwegia. W sobotę jej braki zostały jeszcze boleśniej obnażone.

Szwajcaria dobrała się do skóry przeciwnika już w 13. minucie. Po składnej wymianie podań Steven Zuber huknął z kilkunastu metrów, a piłka zanim wylądowała w bramce, odbiła się jeszcze od poprzeczki. Trafienie na 2:0 było zdecydowanie mniej efektowne, ale równie cenne. Denis Zakaria wepchnął piłkę z bliska do siatki po rzucie wolnym.

Po przerwie Helweci zdobyli dwa razy więcej bramek niż w pierwszej połowie i doprowadzili do bardzo efektownego rezultatu 6:0. Lider zespołu Xherdan Shaqiri przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego, a piłka po drodze musnęła jeszcze głowę Birkira Bjarnasona. Dzieła zniszczenia dopełnili Haris Seferović, Albian Ajeti oraz Admir Mehmedi.

W grupie 2. dywizji A rywalizuje ze Szwajcarami i Islandczykami reprezentacja Belgii.

Bramka ulubieńca publiczności Willa Grigga nie dała Irlandii Północnej nawet punktu w meczu z Bośnią i Hercegowiną. Wcześniej bowiem Edin Dzeko, Miralem Pjanić i spółka wbili wyspiarzom dwie bramki. Wspomniany napastnik AS Roma asystował przy eleganckim, pierwszym trafieniu Harisa Duljevicia w 36. minucie. Drugi gol przyjezdnych to już konsekwencja beznadziejnego podania Irlandczyka w kierunku własnego bramkarza, które przeciął Elvis Sarić.

Finlandia wyszła na prowadzenie 1:0 w meczu z Węgrami już w 7. minucie i wcześnie zdobytej przewagi nie oddała. Defensywę gospodarzy współtworzyli Joona Toivio i Paulus Arajuuri znani z Lotto Ekstraklasy. Nie znaleźli sposobu na ich pokonanie między innymi Gergo Lovrencsics oraz Laszlo Kleinheisler. Węgrzy oddali 14 strzałów, ale tylko dwa z nich były celne.

Dywizja A:

Szwajcaria - Islandia 6:0 (2:0) 1:0 - Steven Zuber 13' 2:0 - Denis Zakaria 23' 3:0 - Xherdan Shaqiri 53' 4:0 - Haris Seferović 67' 5:0 - Albian Ajeti 71' 6:0 - Admir Mehmedi 82'

Liga Narodów, dywizja A - grupa 2. 2020/2021

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Belgia 6 5 0 1 16:6 15
2 Dania 6 3 1 2 8:7 10
3 Anglia 6 3 1 2 7:4 10
4 Islandia 6 0 0 6 3:17 0

Anglia - Hiszpania 1:2 (1:2) 1:0 - Marcus Rashford 11' 1:1 - Saul Niguez 13' 1:2 - Rodrigo 32'

Liga Narodów, dywizja A - grupa 4. 2020/2021

1 Hiszpania 6 3 2 1 13:3 11
2 Niemcy 6 2 3 1 10:13 9
3 Ukraina 5 2 0 3 5:10 6
4 Szwajcaria 5 0 3 2 6:8 3

Dywizja B:

Irlandia Północna - Bośnia i Hercegowina 1:2 (0:1) 0:1 - Haris Duljević 36' 0:2 - Elvis Sarić 64' 1:2 - Will Grigg 90'

5:0 - Jurij Kowalew 90'

Luksemburg - Mołdawia 4:0 (1:0) 1:0 - Kevin Malget 34' 2:0 - Olivier Thill 59' 3:0 - Danel Sinani 75' 4:0 - Christopher Martins 83'