Kokpit Kibice

Walijscy kibice wyzywali Duńczyków

Kibice z Walii podczas wyjazdowego meczu w Danii wyzywali miejscowych piłkarzy. Ale wbrew temu co uważają kibice z Wysp, protest Duńczyków walczących o wpływy z praw marketingowych, został w ich kraju przyjęty niejednoznacznie.
Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
reprezentacja Danii Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: reprezentacja Danii

W poprzednim tygodniu piłkarze reprezentacji Danii nie pojechali na mecz wyjazdowy ze Słowacją. W trybie awaryjnym powołano więc drużynę złożoną z amatorów. Był to protest podstawowych piłkarzy przeciwko polityce federacji w kwestii praw marketingowych. W meczu Ligi Narodów UEFA przeciwko Walii wystąpiła już podstawowa drużyna. I po dwóch golach Christiana Eriksena wygrała 2:0.

Duńczykom oberwało się od 2 tysięcy walijskich kibiców, którzy wyzywali ich od chciwców. Krzyczeli "Jesteście tu tylko dla pieniędzy".

W Danii protest przyjęto z mieszanymi uczuciami. Gazety cytują kibiców, którzy popierają zawodników. Poza tym trener Duńczyków, Age Hareide, zaznacza, że nazywanie piłkarzy chciwymi, to niezrozumienie sytuacji.

Z kolei kapitan drużyny Simon Kjaer w rozmowie z agencją prasową Associated Press zaznacza, że drużyna była podzielona w kwestii protestu, ale też dodaje, że obecne zasady wyznaczone przez DBU (federację) funkcjonują w kraju od 25 lat.

Kjaer przypomina, że 990 zawodników z niższych lig solidaryzowało się z kadrą i odmówiło wyjścia na boisku w spotkaniu ze Słowacją.

- Chciałbym podziękować tym wszystkim osobom. Jeden z moich najlepszych kolegów gra w 2. lidze. Dostał jedyną w życiu szansę gry w kadrze narodowej i odmówił, gdyż uznał sprawa jest ważniejsza niż jego interes własny - mówi Kjaer.

Więcej materiałów o konflikcie znajdziesz tutaj

ZOBACZ WIDEO Krychowiak wymienił, czego zabrakło Polakom w spotkaniu z Włochami. "To jest tylko zremisowany mecz"

Kto ma rację w konflikcie w Danii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Daily Mail

Komentarze (1):

  • kibic84 Zgłoś komentarz
    Zasady powinny być jasne i przejrzyste i dla federacji i dla zawodników i już dawno ustalone. Wyobrażacie sobie co by się działo w internecie i na meczach gdyby to był konflikt u nas?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×