Premier League: demolka w Manchesterze

Jednostronny przebieg miał mecz Manchesteru City z Fulham FC. Piłkarze Pepa Guardioli dominowali przez 90 minut i spokojnie wygrali 3:0. Gdyby nie znakomita gra bramkarza beniaminka, wynik byłby dużo wyższy.

Dominik Polesiński
Manchester City Getty Images / Mike Hewitt / Manchester City

Strzelanie na Etihad Stadium w Manchesterze zaczęło się błyskawicznie. Stremowani piłkarze beniaminka już w 2. minucie popełnili fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy i zostali bezlitośnie skarceni. Jean Seri podał zbyt lekko i piłkę przechwycił Fernandinho. Zagrać przed bramkę lepiej się nie dało i Leroy Sane tylko dostawił nogę. Niemiec miał komu zadedykować gola (kilka dni temu urodziła mu się córka).

Gospodarze z dużą łatwością ogrywali rywali, a obrona Fulham FC nie stanowiła dla nich żadnej przeszkody. Okazji było mnóstwo. Poprzeczkę obił Raheem Sterling, niecelnie głową uderzał Sergio Aguero, kilkakrotnie świetnie bronił Marcus Bettinelli. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol. Bernardo Silva powalczył o piłkę przy linii końcowej i płasko dogrywał na 5. metr do Aguero. Argentyńczyk skiksował, ale piłka szczęśliwie dotarła do Davida Silvy. Przyjęcie na klatkę piersiową i mocny strzał pod poprzeczkę z kilku metrów był 50. golem Hiszpana na boiskach Premier League.

Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza - od gola. Aguero płasko dograł wzdłuż bramki z prawego skrzydła, a Sterling dopełnił formalności. Manchester City kontynuował szturmowanie bramki przeciwnika, ani przez moment nie dając złapać gościom oddechu. Bettinelli miał co robić, ale ze swoich zadań wywiązywał się znakomicie. Gdyby przepuścił 6-7 goli, nikt nie mógłby mieć do niego pretensji. Najlepszą obroną popisał się przy strzale Gabriela Jesusa z trzech metrów.

Manchester City - Fulham FC 3:0 (2:0)
1:0 - Leroy Sane 2'
2:0 - David Silva 21'
3:0 - Raheem Sterling 47'

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Nicolas Otamendi, Aymeric Laporte, Fabian Delph (67' Ilkay Gundogan), Fernandinho, David Silva, Bernardo Silva, Raheem Sterling (74' Riyad Mahrez), Leroy Sane, Sergio Aguero (53' Gabriel Jesus).

Fulham FC: Marcus Bettinelli - Cyrus Christie, Dennis Odoi, Alfie Mawson, Ryan Sessegnon, Jean Seri (57' Andre-Franck Zambo Anguissa), Kevin McDonald, Stefan Johansen, Andre Schuerrle, Luciano Vietto (69' Floyd Ayite), Aleksandar Mitrović.

Sędzia: Stuart Attwell.