Setka Roberta Lewandowskiego. Nie zawsze było kolorowo

Tomasz Skrzypczyński

Debiut i od razu gol

Zaledwie ośmiu minut potrzebował Robert Lewandowski na strzelenie swojego pierwszego gola w reprezentacji Polski. We wrześniu 2008 roku Leo Beenhakker dał szansę debiutu 20-latkowi w wyjazdowym spotkaniu z San Marino w eliminacjach do MŚ w 2010 roku.

Piłkarz Lecha Poznań pojawił się na boisku w 59. minucie i po ośmiu minutach trafił do siatki, ustalając wynik spotkania na 2:0. - Obserwowałem go od dłuższego czasu, zapracował na powołanie. Wyróżniał się niezłą techniką, odwagą i umiejętnością dochodzenia do sytuacji - wspominał po latach holenderski szkoleniowiec.

Czy Robert Lewandowski poprowadzi reprezentację Polski do EURO 2020?

Inf. własna
Komentarze (20)
  • Stevie Wonder Zgłoś komentarz
    No przecież Lewandowski jest meritum dyskusji pod w/w artykułem. Ja też bywałem na meczach no może nie tak prestiżowych, ale nie o to chodzi. Nie trzeba być krytykiem muzycznym aby
    Czytaj całość
    ocenić występ Mandaryny w Sopocie i analogicznie nie trzeba być expertem piłkarskim aby ocenić występy Lewandowskiego. Rozumiem rolę i powinność 9, ale już przymiotnik "klasycznej" jest określeniem stworzonym na potrzebę usprawiedliwienia Lewandowskiego drętwoty w przyjęciu, dryblingu i podaniu piłki. Służy jako kołek do odbijania piłki i ilość goli na tej pozycji wcale nie dziwi i dobrze świadczy tylko o tyłach "9" a nie o niej samej. Inne 9 - Kane, Cavani, sa po prostu 9. Lewandowskiemu brak podstawowej cechy dobrego PIŁKARZA (już nawet nie 9) - OPANOWANIA PIŁKI i to właśnie czyni z niego Drewniaka. Ps. Gra Drewniaka w Bayernie kompletnie mnie nie interesuje, odnoszę się tylko i wyłącznie do występów w Naszej Narodowej w której o dziwo najlepiej spisują się ci którzy za granicą grzeją ławę - Kuba i Grosik.
    • Cristof Zgłoś komentarz
      nie napakowany spostrzezeniami tylko wiedza, obserwacjami i przezyciami meczy pilkarskich na ktorych bywalem; nie rozumiem dlaczego "wyjezdzasz" naraz z Lewandowskim; staram ci sie wytlumaczyc
      na czym polega rola napastnika "klasycznej dziewiatki" i daje ci przyklady a ty naraz o Lewym; jeszcze jedno - nie rozumiem w ogole sekwencji o Lewandowskim!?; no ale tak przewaznie bywa - jezeli sie komus "wytraci argumenty" to ten zmienia temat;
      • A my swoje Zgłoś komentarz
        Na Deynę też gwizdali, nawet jak bramkę bezpośrednio z różnego zapakował Portugalii właśnie.
        • King Messi Zgłoś komentarz
          Weekendowe Pierd...nie o Halabardniku z Monachium w celu promocji i zatuszowania kolejnego słabego występu w Kadrze
            Całe życie był Drewniakiem, strzelał tylko jak wepchnęli go z piłką do bramki, nie wspomaga drużyny (bo nie potrafi) Czycha tylko jak sęp by zamienić czyjąś akcję na bramkę. I
            gdzie tu jego geniusz, jest tylko narzędziem w rękach drużyny. Łaski nie robi że strzela. W Kadrze gdzie nie ma takiego wsparcia wychodzi jego klasa. Jak pokazał teraz Kuba lepiej samemu strzelić niż podawać do Łamagi (w Bayernie ma też najwięcej zmarnowanych szans)