Primera Division: Rayo Vallecano lepsze w meczu beniaminków

Rayo Vallecano okazało się lepsze w piątkowym meczu beniaminków. Huesca przegrała 0:1, a ozdobą spotkania było trafienie Gianneliego Imbuli.

Maciej Siemiątkowski
Mecz piłki nożnej Getty Images / Ryan Pierse / Mecz piłki nożnej
Po przerwie na reprezentację La Liga zaserwowała na początek starcie dwóch beniaminków: SD Huesca i Rayo Vallecano. Pierwszy z nich ostatnie spotkanie skończył upokorzony przez FC Barcelona, która wygrała 8:2. Z kolei nie lepsze nastroje panowały w obozie Rayo Vallecano. Podopieczni Michela przystępowali do piątkowego spotkania bez ani jednego punktu na koncie.

W pierwszej połowie obu ekipom brakowało okazji do strzelenia gola. Huesca, jak i Rayo zdołały oddać po jednym celnym uderzeniu, ale lepiej swoją okazję wykorzystali goście. Tuż przed upływem pierwszych 30 minut gry piłkę od Oscara Trejo wykorzystał debiutant, Giannelli Imbula. Defensywny pomocnik wypożyczony ze Stoke City popisał się efektownym strzałem zza pola karnego, który trafił w samo okienko.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale z ich prób niewiele wynikało. Do przerwy schodzili przy wyniku 0:1. Po niej również niewiele zdziałali i dalej nie potrafili na dłużej odebrać inicjatywy przeciwnikom z Madrytu. Ci w 62. minucie cieszyli się z drugiej bramki. Zawodnicy Rayo udanie rozegrali piłkę po rzucie rożnym, a ta trafiła do Raula de Tomasa, który z kilku metrów wykorzystał szansę. Przyjezdni nie cieszyli się długo. Arbiter wykorzystał system VAR, a dzięki niemu zauważył, że hiszpański snajper tuż przed oddaniem strzału faulował obrońcę.

Tuż przed końcem spotkania bardzo groźny strzał oddał inny zawodnik Rayo Vallecano, Luis Advincula. Peruwiańczyk z prawej strony boiska huknął z dystansu, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Mimo to jedna bramka przewagi wystarczyła piłkarzom Michela do tego, żeby zapisać na swoim koncie pierwsze punkty.