The Championship: zagrali tylko Olkowski i Klich. Grosicki przyspawany do ławki

W kadrach drużyn na sobotnie mecze The Championship pojawiło się pięciu Polaków, jednak tylko dwóch z nich dostało szansę na grę. Paweł Olkowski i Mateusz Klich nie cieszyli się jednak ze zwycięstw.

Dawid Borek
Dawid Borek
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Kamil Grosicki, który po sporym zamieszaniu w ostatnim dniu okienka transferowego nie zmienił pracodawcy i został w Hull City, w sobotnim spotkaniu z Ipswich Town nawet nie powąchał boiska, spędzając cały mecz na ławce rezerwowych. Podobna sytuacja spotkała Bartosza Białkowskiego, który poczynania kolegów oglądał tylko z boku.

Hull City - Ipswich Town 2:0 (1:0)
1:0 - Jarrod Bowen 3'
2:0 - Jackson Irvine 89'

Pełne 90 minut na murawie spędził za to Paweł Olkowski, który jednak nie uchronił Boltonu Wanderers przed domową porażką z QPR. W składzie drużyny przyjezdnej zameldował się Paweł Wszołek, jednak ten, podobnie jak Grosicki i Białkowski, na boisku przebywał tylko podczas rozgrzewki.

Bolton Wanderers - Queens Park Rangers 1:2 (0:1)
0:1 - Luke Freeman 26'
0:2 - Eberechi Eze 56'
1:2 - Josh Magennis 69'

61 minut w meczu Millwall FC - Leeds United zagrał z kolei Mateusz Klich. Kilka minut wcześniej gospodarze wyszli na prowadzenie (1:0), ale tuż przed końcowym gwizdkiem goście doprowadzili do remisu (1:1).

Millwall FC - Leeds United 1:1 (0:0)
1:0 - Jed Wallace 55'
1:1 - Jack Harrison 89'

Czy Grosicki w końcu otrzyma szansę w Hull City?