Roberto Firmino z palcem w oku. Wyglądało paskudnie, skończyło się na strachu

Uraz Roberto Firmino w meczu Tottenham - Liverpool wyglądał paskudnie. Jan Vertonghen wsadził palec do oka Brazylijczyka, po czym ten musiał opuścić boisko.

Dawid Borek
Dawid Borek
Firmino po odniesieniu kontuzji oka Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Firmino po odniesieniu kontuzji oka
W 59. minucie Roberto Firmino strzelił drugą bramkę dla Liverpoolu. 15 minut później zszedł z murawy po tym, jak podczas walki o piłkę Jan Vertonghen dźgnął go palcem w oko. Sytuacja wyglądała fatalnie. Brazylijczykiem zajął się sztab medyczny, a następnie Firmino został przetransportowany do szpitala.

Juergen Klopp po wygranym przez The Reds (2:1) spotkaniu zdradził, że z jego piłkarzem nie jest w porządku. Taki komentarz bardzo zaniepokoił fanów drużyny z Anfield.

Na całe szczęście skończyło się tylko na strachu, bowiem po badaniach u 26-letniego zawodnika nie stwierdzono poważnego urazu. Zdiagnozowano tylko zatarcie oka.

Personel medyczny w najbliższym czasie będzie nadzorował stan Firmino. Nie jest jasne, czy Brazylijczyk będzie w stanie zagrać w kolejnym spotkaniu Liverpoolu. To odbędzie się w najbliższy wtorek (z Paris Saint-Germain w ramach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów).