Kiepskie wieści dla Bayernu. Kingsley Coman w tym roku już nie zagra

Kingsley Coman w tym roku na pewno nie pojawi się już na boisku. To efekt kontuzji, której Francuz doznał w drugiej połowie sierpnia.

Dawid Borek
Dawid Borek
Kingsley Coman Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Kingsley Coman
Francuski piłkarz pod koniec pierwszej połowy meczu Bayern Monachium - TSG 1899 Hoffenheim (3:1) został brutalnie sfaulowany przez Nico Schulza. Boisko opuścił zapłakany, z pomocą sztabu medycznego. Diagnoza lekarska brzmiała brutalnie: Kingsley'owi Comanowi odnowił się uraz więzozrostu piszczelowo-strzałkowego.

Z powodu tej kontuzji w lutym przeszedł operację, po której odpoczywał osiem tygodni. Teraz ponownie został poddany zabiegowi, lecz tym razem jego absencja potrwa zdecydowanie dłużej.

- Zła wiadomość dla Bayernu. Kingsley Coman z powodu kontuzji w 2018 roku już nie zagra - informuje na Twitterze Christian Falk, dziennikarz "Sport Bilda".

W Bayernie zrobił się mały szpital. Jeszcze dłużej niż do końca roku potrwa przerwa Corentina Tolisso. U tego w minioną sobotę doszło do zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. Francuskiego pomocnika czeka wiele miesięcy rehabilitacji.

Także w sobotę kontuzji doznał Rafinha. W jego przypadku zdiagnozowano uszkodzenie więzadła stawu skokowego.

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie! Już od 24 sierpnia liga niemiecka dostępna na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.

Czy Bayern w sezonie 2018/2019 wygra mistrzostwo Niemiec?