Bundesliga: Borussia Dortmund uratowała punkt w dziesięciu

Bramka Christiana Pulisicia w 84. minucie pozwoliła Borussii Dortmund zremisować 1:1 z TSG 1899 Hoffenheim. Drużyna Łukasza Piszczka grała w ostatnim kwadransie w osłabieniu.

Łukasz Piszczek i Joelinton Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek i Joelinton
W pojedynku niemieckich pucharowiczów atut własnego boiska był po stronie TSG 1899 Hoffenheim, ale to Borussia Dortmund była przed nim mocniej rozpędzona. W Bundeslidze drużyna Łukasza Piszczka jest niepokonana, a walkę w fazie grupowej Ligi Mistrzów rozpoczęła zdecydowanie lepiej niż w poprzednim sezonie. BVB pokonało 1:0 Club Brugge.

Łukasz Piszczek jest filarem jedenastki Luciena Favre'a. Od początku do końca zagrał w czterech meczach w Bundeslidze, a także w spotkaniach w ramach Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów. W sobotę Piszczek operował tradycyjnie na swoim ulubionym prawym skrzydle. Szczególnie w pierwszej połowie stoczył dużo pojedynków z Nico Schulzem.

Gospodarze zagrali po raz 86. pod wodzą Juliana Nagelsmanna, który bije klubowe rekordy. Na początku spotkania byli oni aktywniejsi, ale obrońcy wicelidera w komitywie z sędzią asystentem studzili ich zapał. To dlatego, że piłkarze Hoffenheim byli łapani na spalonym.

Po festiwali ofsajdów oraz stałych fragmentów przyszedł czas na sytuację podbramkową. W 18. minucie po dośrodkowaniu Nico Schulza z lewego skrzydła strzelał z bliska Leonardo Bittencourt. Borussię uratował przytomnym wyjściem z bramki Roman Burki. Wicelider Bundesligi prowadził grę, przeważał pod kątem posiadania piłki, ale równie niebezpiecznego ataku w pierwszej połowie nie przeprowadził.

Nagrodą za sprytną grę Hoffenheim w pierwszej połowie było prowadzenie 1:0. W 44. minucie Joelinton trafił do bramki Borussii po dośrodkowaniu Joshuy Breneta. To był jego premierowy gol w Bundeslidze. Od początku meczu był ruchliwy i zebrał za to owoc.

Mecz się otworzył. Borussia miała szczęście, kiedy sędzia anulował drugie trafienie Hoffenheim z powodu spalonego Andreja Kramaricia. Dostała ostatnie ostrzeżenie i ruszyła do przodu. Trener Lucien Favre wprowadził po godzinie Thomasa Delaneya i Jadona Sancho. Trzecim zmiennikiem był Maximilian Philipp. Roszady personalne okazały się kołem ratunkowym, a Borussia wyrównała na 1:1 pomimo osłabienia. Czerwoną kartkę dostał Abdou Diallo w 76. minucie za faul na Andreju Kramariciu. Przeciwności nie złamały przyjezdnych. Przed porażką uratował ich w 84. minucie Christian Pulisić po podaniu Marco Reusa.

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie! Już od 24 sierpnia liga niemiecka dostępna na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot

TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)
1:0 - Joelinton 44'
1:1 - Christian Pulisić 84'

Hoffenheim: Oliver Baumann - Ermin Bicakcić, Kevin Vogt, Stefan Posch - Joshua Brenet, Steven Zuber (70' Havard Nordtveit), Florian Grillitsch, Leonardo Bittencourt, Nico Schulz - Joelinton (86' Kevin Akpoguma), Andrej Kramarić (78' Adam Szalai)

Borussia: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Manuel Akanji, Abdou Diallo, Marcel Schmelzer - Mahmoud Dahoud (60' Thomas Delaney), Axel Witsel - Christian Pulisić, Shinji Kagawa (69' Maximilian Philipp), Marius Wolf (60' Jadon Sancho) - Marco Reus

Żółte kartki: Posch, Nordtveit (Hoffenheim) oraz Dahoud (Borussia)

2:3 - Davy Klaassen 75'

Hertha Berlin - Borussia M'gladbach 4:2 (2:1)

1:3 - Admir Mehmedi 61'

Czy Borussia Dortmund zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli Bundesligi niż Hoffenheim?