Raport z kadry: co za weekend! Bramki, asysty i czyste konta reprezentantów Polski

Maciej Kmita

Gol Kędziory, powrót Bednarka

W weekend od pierwszej minuty zagrało sześciu z dziewięciu obrońców reprezentacji, których Jerzy Brzęczek zaprosił na wrześniowe zgrupowanie. Na boisku zabrakło jedynie Arkadiusza Recy i kontuzjowanego Macieja Rybusa. Więcej o sytuacji tego drugiego TUTAJ.

Cieszy powrót do gry Jana Bednarka. Co prawda mecz z Liverpoolem (0:3) Polak zaczął na ławce rezerwowych, ale w 55. minucie wszedł na boisku i spisał się bez zarzutu. Z nim w składzie Święci nie stracili ani jednego gola - The Reds prowadzili 3:0 już do przerwy.

Z kryzysu wyszło Dynamo Kijów Tomasza Kędziory. Wicemistrz Ukrainy nie wygrał sześciu ostatnich meczów, ale przełamał się w efektowny sposób, rozbijając 4:0 Desnę Czernihów, a Polak miał swój udział w strzelaninie. W 74. minucie pokonał bramkarza rywali, zdobywając swoją pierwszą bramkę w sezonie.

Z dobrej strony w ważnym dla siebie meczu pokazał się Marcin Kamiński. Fortuna Duesseldorf zremisowała bezbramkowo z VfB Sttutgart, z którego Polak jest wypożyczony do beniaminka. 26-latek był jednym z najlepszych zawodników piątkowego meczu na Mercedes-Benz Arenie.

Arkadiusz Reca Atalanta Bergamo AC Milan 2:2 poza kadrą - - Serie A
Maciej Rybus Lokomotiw Moskwa Zenit Sankt Petersburg 3:5 poza kadrą (uraz) - - Premier Liga

Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców Serie A?