Bramka Łukasza Sosina na Cyprze

W niedzielne popołudnie na Cyprze odbyły się mecze 26. kolejki miejscowej A' Katigoria. Już wcześniej mistrzostwo kraju zapewnił sobie zespół Anorthosis Famagusta. Klub ten w weekend zmierzył się na wyjeździe z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej - APOP Kinyras/Peyias.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gości pojawił się polski napastnik - Łukasz Sosin. W pierwszej połowie meczu kibice zgromadzeni na trybunach nie zobaczyli żadnego gola.

Przyjezdni zaraz po przerwie objęli prowadzenie. Po podaniu Antona Žlogara futbolówkę w siatce umieścił Sosin. Jednak część mediów na Cyprze przypisała gola pierwszemu ze wspomnianych zawodników. W 80. minucie defensor APOP Kinyras/Peyias, Rosen Kiriłow, ujrzał czerwoną kartkę, a sędzia główny podyktował rzut karny.

Paulo Costa z 11 metrów trafił w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się Vincent Laban. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Anorthosisu w stosunku 2:0.

Sosin zakończył sezon cypryjskiej ekstrakalsy z czternastoma bramkami na koncie.

APOP Kinyras/Peyias - Anorthosis Famagusta 0:2 (0:0)
0:1 - Sosin 46'
0:2 - Laban 81'

Czerwona kartka: 80' Kiriłow (APOP Kinyras/Peyias).