Puchar Polski: Pogoń Szczecin za burtą. Decydowały rzuty karne

Pogoń Szczecin Puchar Polski ma z głowy. Po serii rzutów karnych lepszy okazał się GKS Katowice. Po 90 minutach był remis 1:1.

Dominik Polesiński
Kacper Tabiś (GKS) i Sebastian Kowalczyk podczas meczu PP GKS - Pogoń PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Kacper Tabiś (GKS) i Sebastian Kowalczyk podczas meczu PP GKS - Pogoń

Początek meczu lepiej ułożył się dla gospodarzy. GKS skupił się głównie na defensywie, ale po jednej z nielicznych akcji Adrian Łyszczarz odważnie wbiegł w pole karne i został zahaczony przez Sebastiana Rudola. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał David Anon.

Goście szybko się otrząsnęli, wracając do gry sprzed straty gola. Pogoń miała przewagę, groźnie atakowała, ale w kluczowych momentach pod bramką piłkarzom brakowało zimnej krwi (Tomasz Hołota trafił w słupek, kilka obron Krzysztofa Barana po strzałach z bliska). Tuż przed końcem meczu Portowcom udało się wyrównać. Radosław Majewski dośrodkował na głowę Kamila Drygasa, a ten wykorzystał wyborną okazję.

Dogrywki mogło jednak nie być. Świeżo wprowadzony z ławki Adrian Benedyczak, mając przed sobą praktycznie pustą bramkę trafił w słupek. Ta sytuacja okazała się kluczowa.

Dodatkowe 30 minut rozpoczęło się od kapitalnej szansy Adama Buksy, ale tak jak wcześniej jego koledzy, tak i on obił słupek katowickiej bramki. Olbrzymia przewaga zespołu z Lotto Ekstraklasy nie przyniosła ani jednego gola, a w konkursie rzutów karnych bohaterem został Baran (obronił dwie "jedenastki") i Pogoń mogła pakować walizki.

4:3 - Lisowski

GKS Katowice: Baran - Frańczak, Lisowski, Remisz, Kupec, Tabiś (76' Słomka), Poczobut, Łyszczarz, Bronisławski (93' Michalik), Anon (60' Puchacz), Rumin (64' Śpiączka).

Pogoń Szczecin: Budziłek - Rudol, Dwali, Malec (58' Majewski), Nunes, Hołota (73' Błanik), Kozulj, Podstawski, Drygas, Kowalczyk (84' Benedyczak), Buksa.

Żółte kartki: Kupec, Łyszczarz, Puchacz (GKS) oraz Buksa, Błanik (Pogoń).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).