Przeciętna kolejka Polaków w Premier Lidze

W Rosji w sobotę oraz niedzielę odbyły się mecze 2. kolejki Premier Ligi. W pierwszy dzień weekendu doszło do "polskiego" pojedynku. Zmierzyły się ze sobą kluby, w których kadrach znajdują się nasi rodacy. Spośród Polaków tylko Krzysztof Łągiewka siedział na ławce rezerwowych.

Wojciech Święch

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - drużyna Polaka zmierzyła się u siebie z Lokomotiwem Moskwa. Nasz rodak zagrał cały mecz w szeregach gospodarzy. W 57. minucie został on ukarany żółtą kartką. Miejscowi ulegli gościom w stosunku 1:2;

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - drużyna Polaka zmierzyła się na wyjeździe z Krylią Sowietow Samara. W 16. minucie były zawodnik Legii Warszwa starał się wbiec w pole karne rywali. Jednak obrońca gospodarzy zdołał Polakowi wybić futbolówkę na rzut rożny. W 38. minucie Janczyk zdecydował się na strzał z dystansu. Tym razem piłka odbiła się od przeciwnika i wyszła na aut. Napastnik miał jeszcze dogodną okazję do zdobycia gola w 43. minucie, ale jej nie wykorzystał. W przerwie meczu w składzie CSKA zastąpił go Ewgienij Aldonin. Stołeczny zespół na boisku rywala odniósł zwycięstwo 2:0;

Mariusz Jop (FK Moskwa) - defensor zagrał całe spotkanie przeciwko Zenitowi Sankt Petersburg. w 55. minucie Polak zażegnał niebiezpieczeńastwo. Powstrzymał on szarżującego na lewym skrzydle Konstantina Zyrianowa. Były zawodnik Wisły Kraków zdołał wówczas wybić piłkę na rzut rożny. Stołeczny klub przegrał u siebie w stosunku 0:2;

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - zespół Polaka zagrał przed własną publicznością z FK Chimki. Były futbolista GKS Bełchatów pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy. W 39. minucie Polak źle wybił piłkę i trafiła ona wprost pod nogi przeciwnika. Jednak na szczęście dla Kowalczyka przyjezdni nie zdołali wyprowadzić groźnej akcji. W 61. minucie Polak chciał się popisać dryblingiem, lecz nie był w stanie dotrzeć nawet do pola karnego. Kowalczyk opuścił plac gry w 90. minucie, kiedy to zastąpił go Jovan Tanasijević. Dynamo odniosło u siebie zwycięstwo 2:0;

Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara) - zespół obrońcy zmierzył się u siebie z CSKA Moskwa (0:2). Polski defensor cały pojedynek obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.