Bundesliga: Siedem goli Borussii Dortmund. Łukasz Piszczek na ławce

Borussia Dortmund nie dała żadnych szans 1.FC Nuernberg. W meczu 5. kolejki Bundesligi BVB wygrało u siebie 7:0. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Łukasz Piszczek.

Łukasz Witczyk
piłkarze Borussii Dortmund Getty Images / Maja Hitij/Bongarts / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund
Borussia Dortmund była zdecydowanym faworytem starcia z beniaminkiem Bundesligi i od pierwszego gwizdka rzuciła się do ataków. Już w 9. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Świetną akcję przeprowadził Christian Pulisić, który minął obrońców rywali, a następnie dograł w kierunku Jacoba Bruuna Larsena. Duńczyk uprzedził bramkarza przeciwników i skierował piłkę do siatki.

Chwilę później dwie okazje do zdobycia gola miał Marco Reus. Reprezentant Niemiec nie potrafił jednak wykorzystać kiepskiej gry defensywy rywali. Najpierw w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza Fabiana Bredlowa, a następnie uderzył nad poprzeczką. Gola Reus doczekał się w 32. minucie. Wtedy to Borussia kilkoma podaniami rozklepała defensywę rywali, a Niemiec uderzył z dwudziestu metrów. Piłka odbiła się jeszcze od Georga Margreittera i zmyliła Bredlowa.

Borussia w pierwszej połowie dominowała, choć goście też mogli zdobyć gola. Beniaminek starał się wykorzystać przestój w grze dortmundczyków, ale w ofensywie 1.FC Nuernberg praktycznie nie istniało. Lekkie lub niecelnie strzały nie mogły zaskoczyć Romana Burkiego. Po przerwie goście nieco odważniej zaatakowali, ale już po pierwszej próbie zostali skarceni przez gospodarzy.

W 49. minucie po rzucie rożnym było groźnie pod bramką Burkiego. Piłkę przejęli jednak miejscowi, a Reus ruszył z kilkudziesięciometrowym rajdem. Przed polem karnym odegrał do Achrafa Hakimiego, a ten w swoim debiucie zdobył gola. Marokańczyk strzelił po długim rogu i nie dał Bredlowowi szans na skuteczną interwencję.

Borussia kontrolowała przebieg meczu i zadawała kolejne ciosy. W 59. minucie było już 4:0 po dwójkowej akcji Larsena i Reusa. Duńczyk w polu karnym odegrał do Niemca, a ten nie miał problemów ze zdobyciem swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Obrońcy gości popełniali proste błędy, co wykorzystywali miejscowi. W 74. minucie Bredlow świetnie obronił strzał Pulisicia, lecz defensor gości nie zdołał wybić piłki, przechwycił ją Manuel Akanji i podwyższył wynik na 5:0. W końcówce bierną postawę obrony zespołu z Norymbergi wykorzystali jeszcze Jadon Sancho i Julian Weigl.

Borussia Dortmund - 1.FC Nuernberg 7:0 (2:0)

Borussia Dortmund: Roman Burki - Achraf Hakimi, Manuel Akanji, Dan-
Axel Zagadou, Marcel Schmelzer - Christian Pulisić, Axel Witsel (62' Julian Weigl), Marco Reus (62' Shinji Kagawa), Thomas Delaney, Jacob Bruun Larsen (73' Jadon Sancho) - Maximilian Philipp.

1.FC Nuernberg: Fabian Bredlow - Enrico Valentini, Georg Margreitter, Lukas Muehl, Tim Leibold - Alexander Fuchs (70' Mikhael Ishak), Patrick Erras, Robert Bauer (62' Eduard Loewen), Hanno Behrens - Virgil Misidjan, Yuya Kubo.

Żółte kartki: Yuya Kubo, Lukas Muehl (1.FC Nuernberg).

Inne wyniki:

1.FSV Mainz - VfL Wolfsburg 0:0

Borussia M'gladbach - Eintracht Frankfurt 3:1 (0:0) 1:0 - Alassane Plea 56' 2:0 - Thorgan Hazard 65' 2:1 - Ante Rebić 74' 3:1 - Nico Elvedi 85' RB Lipsk - VfB Stuttgart 2:0 (1:0) 1:0 - Willi Organ 45+1' 2:0 - Jean-Kevin Augustin 80'

Czy Borussia Dortmund zakończy sezon na podium Bundesligi?