Primera Division: Deportivo Alaves zaskoczyło i goni czołówkę

Piękny sen piłkarzy Deportivo Alaves trwa. Drużyna Abelardo z problemami zremisowała 1:1 z Getafe, ale to wystarczyło, by zrównać się punktami z Atletico Madryt.
Maciej Siemiątkowski
PAP/EPA / David Aguilar / Na zdjęciu: Bruno (z lewej) i Jonathan Calleri (z prawej)

Gdyby Deportivo Alaves pokonało w czwartek Getafe to zrównałoby się punktami z FC Barcelona i Realem Madryt. Remis też nie byłby dla nich złym rezultatem. Wtedy piłkarze Eusebio awansowaliby na czwarte miejsce i mieliby tyle samo punktów co Atletico Madryt. I tak też zrobili, chociaż nie przyszło to łatwo.

Ekipa z Alaves mogła wyjść na prowadzenie tuż przed przerwą. Gospodarze mieli wyborną okazję do wyjścia na prowadzenie, ale rzut karny Pereza Ibaia został obroniony przez Davida Sorię. Niewykorzystana szansa zemściła się w 71. minucie. Jorge Molina wykorzystał podanie Jaime Maty i przysporzył zawodnikom Deportivo spory zawrót głowy. Ci uratowali się w ostatnich minutach. O remisie zadecydował gol w doliczonym czasie gry strzelony przez Jonathana Calleriego. Piłkarze Abelardo tym samym po sześciu kolejkach znajdują się w strefie pucharowej.

Równolegle swoje spotkanie rozgrywały Real Valladolid i Levante. Piłkarze rozkręcili się dopiero po przerwie i wtedy zaczęli trafiać do siatki. Drużyna Paco Lopeza nawet nie zdążyła nacieszyć się skromnym prowadzeniem, a już musiała mierzyć się z dużymi problemami. Na bramkę Sergio Postigo szybko odpowiedział Enes Unal, a po tym z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Nikola Vukcević. O zwycięstwie Realu Valladolid zadecydowało piękne trafienie Nacho. Obrońca będąc przed polem karnym wykorzystał dogranie z rzutu rożnego i z pierwszej piłki efektownie trafił w dolny róg bramki. To pierwsze zwycięstwo ekipy Sergio w tym sezonie La Ligi.

Z kolei w meczu zamykającym szóstą kolejkę Real Betis przełamał się po serii trzech remisów z rzędu i pokonał Gironę. Jedynego gola strzelił Loren.

2:1 - Nacho 56'

W 54. minucie drugą żółtą kartką został ukarany piłkarz Levante, Nikola Vukcević.

Girona FC - Real Betis 0:1 (0:0)
0:1 - Loren 63'