PL: zabójcze 120 sekund Arsenalu

Arsenal mógł przegrać z marnującym sporo okazji na gole Watfordem, ale w końcówce zadał przeciwnikom w krótkim czasie dwa ciosy i zwyciężył 2:0.

Michał Piegza
piłkarze Arsenalu Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu
Po kapitalnym początku sezonu Watford złapał lekką zadyszkę, ale przed meczem z Arsenalem w Premier League plasował się wyżej.

Od początku to właśnie gra gości mogła się podobać. Watford przeważał i w 11. minucie powinien prowadzić. Strzał z woleja Willa Hughesa o centymetry minął bramkę. Chwilę później, po drugiej stronie boiska, w sytuacji sam na sam ponad bramkarzem, ale obok słupka uderzył Alexandre Lacazette.

To były najlepsze okazje obu drużyn w premierowej odsłonie. Kibice nie mogli narzekać na tempo akcji oraz zaangażowanie zespołów. W doliczonym czasie boisko musiał opuścić Petr Cech, który doznał urazu mięśniowego.

Jego zmiennik Bernd Leno w 52. minucie uratował zespół, kiedy sparował na róg uderzenie z kilku metrów Troy'a Deeney'a. Arsenal starał się dłużej rozgrywać piłkę, ale to wyjścia Szerszeni siały zamęt w defensywie Kanonierów. Goście byli w sobotnie popołudnie nieskuteczni. Szansę na gola w 68. minucie zmarnował Andre Gray, który w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza. Chwilę później pomylił się Roberto Pereyra. Najlepszą okazję miał kwadrans przed końcem rezerwowy Isaac Success. Zmiennik uciekł rywalom i w sytuacji sam na sam uderzył z ostrego kąta obok bramki.

To zemściło się na gościach. W 81. minucie Alex Iwobi dogrywał z prawej strony, a naciskany przez Lacazette'a Craig Cathcart trafił do własnej bramki. Dwie minuty później Arsenal dobił Watford. Z prawej strony podawał Lacazette, a Mesut Oezil mocnym, płaskim strzałem ustalił wynik meczu. Watford nie był w stanie już się podnieść.

Arsenal FC - Watford FC 2:0 (0:0)
1:0 - Cathcart (sam.) 81'
2:0 - Oezil 83'

Arsenal: Petr Cech (45+3' Bernd Leno) - Hector Bellerin, Shkodran Mustafi, Rob Holding, Nacho Monreal - Lucas Torreira, Granit Xhaka - Mesut Oezil, Aaron Ramsey (63' Alex Iwobi), Pierre-Emerick Aubameyang (77' Danny Welbeck) - Alexandre Lacazette.

Watford: Ben Foster - Marc Navarro (85' Kiko Femenia), Craig Cathcart, Christian Kabasele, Jose Holebas - Abdoulaye Doucoure, Etienne Capoue - Will Hughes, Roberto Pereyra - Troy Deeney, Andre Gray (72' Isaac Success).

Żółte kartki: Torreira, Mustafi (Arsenal) oraz Deeney, Doucoure (Watford).

Sędzia: Anthony Taylor.

Dość pewnie po 3 punkty sięgnął Manchester City, który pokonał na własnym stadionie Brighton 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Raheem Sterling oraz Sergio Aguero. Również 2:0, na wyjeździe z Huddersfield, wygrał Tottenham. Gole dla Kogutów strzelił Harry Kane.

Everton - Fulham FC 3:0 (0:0)
1:0 - Sigurdsson 56'
2:0 - Tosun 66'
3:0 - Sigurdsson 89'

Huddersfield Town - Tottenham Hotspur 0:2 (0:2)
0:1 - Kane 25'
0:2 - Kane (k.) 34'

Manchester City - Brighton and Hove Albion 2:0 (1:0)