Ewa Pajor z kolejnym hat-trickiem. Świetny mecz Polki przeciwko Bayernowi

Siedem bramek w trzech meczach. To dorobek Ewy Pajor w kobiecej Bundeslidze. 21-latka wyrasta na wielką gwiazdę żeńskiego futbolu.

Robert Czykiel
Ewa Pajor Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Ewa Pajor
Polski futbol staje się kopalnią napastników. Od lat jednym z najlepszych piłkarzy na tej pozycji jest Robert Lewandowski. Teraz we włoskiej Serie A szaleje Krzysztof Piątek. Powody do dumy mamy także w kobiecym futbolu, gdzie coraz lepiej radzi sobie Ewa Pajor.

21-latka w każdym z trzech meczów Bundesligi trafiała do siatki. Zaczęła skromnie, bo od jednego gola w meczu z FFC Frankfurt (3:0). Potem popisała się hat-trickiem przeciwko SGS Essen (5:0), a teraz znowu to zrobiła i to ze znacznie trudniejszym rywalem.

Piłkarki VfL Wolfsburg w trzeciej kolejce rozgromiły Bayern Monachium 6:0. Pajor już w osiemnastej minucie strzeliła pierwszą bramkę. Kolejne dwie dołożyła w 73. i 89. minucie.

Reprezentantka Polski na koncie ma już siedem bramek i jest liderką klasyfikacji strzelców. To jej najlepszy sezon w karierze, a najwięcej goli strzeliła w sezonie 2016/17 i miała ich na koncie pięć.

Czy Ewa Pajor będzie wielką gwiazdą kobiecego futbolu?