Gol i asysta Daniela Pyrki na Słowacji

W sobotę odbyły się mecze 31. kolejki zaplecza słowackiej ekstraklasy piłki nożnej. W tej serii spotkań zespół 1. HFC Humenné podjął przed własną publicznością outsidera rozgrywek - rezerwy klubu DAC 1904 Dunajská Streda.

Wojciech Święch

W szeregach gospodarzy wystąpili bracia bliźniacy - Daniel oraz Mateusz Pyrkowie. Pierwszy z nich już w 8. minucie wpisał się na listę strzelców, kiedy to uderzeniem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

Po pół godzinie gry było 2:0. Polski obrońca Daniel Pyrka obsłużył podaniem Tomáša Labuna, a ten z bliskiej odległości pokonał golkipera gości. Wynik pojedynku na 3:0 ustalił w 73. minucie Rusłan Lubarskij. Pomocnik Mateusz Pyrka w 84. minucie wpisał się także do protokołu meczowego, ale z powodu żółtej kartki, którą wówczas otrzymał (piątej w bieżącym sezonie ligowym).

Drużyna 1. HFC Humenné zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli.

1. HFC Humenné - DAC 1904 Dunajská Streda II 3:0 (2:0)
1:0 - Daniel Pyrka 8'
2:0 - Labun 30'
3:0 - Lubarskij 73'