Starcie poranionych w Zabrzu. Problemy Górnika nie uśpią Lecha Poznań

W piątek w Zabrzu Lech będzie szukał drugiego ligowego zwycięstwa z rzędu. Górnik jest pogrążony w głębokim kryzysie, ale poznaniacy doznali ostatnio tylu rozczarowań, że na pewno przeciwnika nie zlekceważą.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań Getty Images / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
W ubiegłą niedzielę drużyna Ivana Djurdjevicia wygrała u siebie z Miedzią Legnica (2:1) i przerwała serię pięciu spotkań, w których wywalczyła zaledwie jeden punkt. Zapaść jej najbliższego rywala jest jeszcze większa, bo podopieczni Marcina Brosza nie triumfowali od siedmiu kolejek, a na własnym stadionie w obecnej edycji smaku zwycięstwa nie zaznali jeszcze w ogóle.

- Wyniki pokazują, że Górnik ma problemy, lecz każdy przeciwnik jest niewygodny i z tym będzie tak samo - zaznaczył Marcin Wasielewski. - Zabrzanie się nie poddadzą i nie złożą broni. Jestem jednak przekonany, że my zrobimy jeszcze więcej i przywieziemy stamtąd trzy punkty.

Trener Ivan Djurdjević uważa, że siłą zabrzan może być fantazja. - Górnik jest odważny. To młoda drużyna, która daje z siebie wszystko w każdym spotkaniu. Teraz idzie jej gorzej, ale to nic nie znaczy i na pewno niczego nie zmienia w naszym nastawieniu. Rywale będą walczyć, grają u siebie, poza tym do ich składu wraca groźny Szymon Żurkowski - podkreślił.

W Lechu natomiast gotów do gry jest już Thomas Rogne. Szkoleniowiec poznaniaków nie ma więc problemów na środku defensywy i może nawet wrócić do ustawienia z trójką stoperów. Na takich ruch się jednak nie zdecyduje.

- To jest jedna z opcji i taktyka, którą cały czas ćwiczymy na treningach. W ostatnich meczach graliśmy jednak innym systemem i póki co raczej nie będziemy nic zmieniać. Po spotkaniu z Górnikiem rozpocznie się przerwa reprezentacyjna i wtedy będzie czas, by pomyśleć nad roszadami - przyznał Djurdjević.

Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań rozpocznie się w piątek o godz. 20.30.

Jaki będzie wynik meczu Górnik Zabrze - Lech Poznań?