Bundesliga: pierwszy występ Jakuba Błaszczykowskiego, porażka VfL Wolfsburg

Jakub Błaszczykowski zagrał pierwszy w tym sezonie mecz w Bundeslidze. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 78. minucie, ale nie pomógł swojej drużynie. VfL Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Werderem Brema 0:2.

Łukasz Witczyk
Jakub Błaszczykowski Getty Images / Lars Baron / Staff / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
Dopiero w 7. kolejce Jakub Błaszczykowski rozegrał swój pierwszy w sezonie mecz. Wcześniej pięciokrotnie nie zmieścił się w meczowej osiemnastce VfL Wolfsburg, a przed tygodniem cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Trener Wilków, Bruno Labbadia, doceniał zaangażowanie Polaka na treningach i dał szansę doświadczonemu pomocnikowi.

Werder prowadzenie objął w 35. minucie. Wtedy to Davy Klaassen popisał się precyzyjnym strzałem i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na interwencję. Piłkarz gospodarzy wykorzystał błąd defensywy gości i dał sygnał do ataku swojej drużynie. Goście starali się doprowadzić do remisu, ale brakowało im pomysłu na zakończenie akcji.

Po przerwie aktywniejszy był Wolfsburg, ale piłkarze tego klubu nie wykorzystali kilku okazji do zdobycia gola. To udało się miejscowym w 86. minucie. Świetnym podaniem popisał się Claudio Pizarro, a piłkę przejął Johannes Eggestein. To on odebrał gościom nadzieję na zdobycie punktu w Bremie.

Werder Brema - VfL Wolfsburg 2:0 (1:0)
1:0 - Davy Klaassen 35'
2:0 - Johannes Eggestein 86'

Czy Jakub Błaszczykowski wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie VfL Wolfsburg?