Ligue 1: dramat AS Monaco trwa! Cały mecz Kamila Glika, Igor Lewczuk nie grał

Trwa dramat AS Monaco, które nie wygrało już dziesiątego meczu z rzędu, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki (3 remisy, 7 porażek). Zespół Kamila Glika tym razem przegrał u siebie ze Stade Rennais 1:2, a Polak grał od początku do końca spotkania.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik Getty Images / Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Kamil Glik
Zajmujący przed niedzielnym starciem 18. miejsce w tabeli (barażowe) zespół z Monako od początku sezonu spisuje się bardzo słabo i teraz każdy wywalczony punkt będzie teraz dla niego jak tlen. Dobrą okazją na przełamanie dla wicemistrza Francji miała być konfrontacja ze Stade, która jednak zakończyła się piątą porażką Monaco we francuskiej ekstraklasie.

Problemy podopiecznych Leonardo Jardima rozpoczęły się już w 14. minucie rywalizacji. Wówczas bramkę dla przyjezdnych uderzeniem głową po dośrodkowaniu Hatema Ben Arfy z rzutu rożnego zdobył Damien Da Silva.

Na domiar złego gospodarze stracili w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy konfrontacji Andreę Raggiego, który obejrzał czerwoną kartkę za uderzenie rywala łokciem.

Zaraz po zmianie stron, mimo gry w "10", AS Monaco zdołało doprowadzić w 49. minucie do remisu za sprawą pewnego strzału Radamela Falcao, któremu asystował Rosjanin Aleksandr Gołowin.

Jednakże ostatnie słowo należało do drużyny Stade Rennais, której wygraną w 77. minucie zapewnił Ben Arfa, pokonując Danijela Subasicia ładnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Glik rozegrał całe starcie i na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu został ukarany za faul żółtą kartką.

Efektowne zwycięstwo 3:0 z FC Nantes odniosła ekipa Girondins Bordeaux, ale bez udziału Igora Lewczuka, który spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Komplet punktów wywalczyli również gracze Olympique Marsylia, ogrywając przed własna publicznością SM Caen 2:0.

Wyniki niedzielnych meczów 9. kolejki Ligue 1:

AS Monaco - Stade Rennais 1:2 (0:1)
0:1 - Damien Da Silva 14'
1:1 - Radamel Falcao 49'
1:2 - Hatem Ben Arfa 77'

Czerwona kartka: Andrea Raggi (AS Monaco) w 45+1 minucie.

*Kamil Glik (AS Monaco) rozegrał cały mecz.

Girondins Bordeaux - FC Nantes 3:0 (3:0)
1:0 - Yann Karamoh 5'
2:0 - Francois Kamano 7'
3:0 - Francois Kamano 42' (k.)

*Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Olympique Marsylia - SM Caen 2:0 (2:0) 1:0 - Konstantinos Mitroglou 36' 2:0 - Florian Thauvin 45'