Wariant włoski Argentyny zdał egzamin. Żelazna defensywa Bośniaków

Reprezentacja Argentyny wygrała 4:0 mecz towarzyski z Irakiem. W jej ofensywie wystąpili piłkarze znani z włoskich boisk. Bośnia i Hercegowina ponownie nie straciła gola i zremisowała z Turcją.

Rodrigo De Paul PAP/EPA / AHMED YOSRI / Na zdjęciu: Rodrigo De Paul
Argentyna miała początkowo zmierzyć się z Egiptem, ale ten mecz odwołano, przez co Albicelestes stanęli przed teoretycznie łatwiejszym zadaniem pokonania Iraku.

Argentyna zagrała w silnym, choć dalekim od galowego składzie. Za ofensywę mieli odpowiadać przede wszystkim piłkarze znani z włoskich boisk. Paulo Dybali z Juventusu towarzyszyli w przodzie Lautaro Martinez z Interu Mediolan oraz Rodrigo De Paul z Udinese Calcio. Drużyna radzi sobie na razie bez Lionela Messiego, nie było też między innymi Mauro Icardiego.

Faworyt miał zaliczkę 1:0 od 18. minuty dzięki strzałowi wspomnianego Lautaro. Niedawno cieszył się z pierwszego gola dla Interu w Serie A, a tym razem dał prowadzenie reprezentacji. Dybala dał o sobie znać asystą przed golem na 2:0 Roberto Pereyry w 53. minucie. W końcówce regulaminowego czasu bramkę na 3:0 zdobył German Pezzela, obrońca ACF Fiorentina. Piłkarze grający we Włoszech mieli więc udział przy trzech trafieniach. Wynik na 4:0 ustalił w doliczonych minutach Franco Emanuel Cervi.

Bośnia i Hercegowina rozpoczęła rywalizację w Lidze Narodów od dwóch zwycięstw z Irlandią Północną i z Austrią. Od początku roku straciła tylko trzy gole w dziewięciu spotkaniach. W czwartek ponownie zachowała czyste konto, a mecz towarzyski z Turcją zakończył się remisem 0:0.

Pierwsza połowa przebiegała na warunkach Bośniaków, a sytuacji podbramkowych było niewiele. Gospodarze, a konkretnie Hakan Calhanoglu oraz Enes Unal oddali groźne, ale niecelne uderzenia. W światło bramki przymierzył po przeciwnej stronie boiska Edin Visca, ale interweniował Sinan Bolat. Po przerwie Bośniacy grali bez swoich gwiazd Miralema Pjanicia oraz Edina Dzeko. Ekipa znad Bosforu nie potrafiła pokonać ich żelaznej defensywy. Najlepszą szansę miał zmiennik Cenk Tosun, ale spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem.