Francja uratowała remis z Islandią. Dwa gole w cztery minuty

Francja do 86. minuty 0:2 przegrywała w Guingamp z Islandią. Mistrzom świata spotkanie udało się zremisować. Przy obu golach udział brał Kylian Mbappe Lottin.

Michał Piegza
reprezentanci Francji Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: reprezentanci Francji
Zgodnie z oczekiwaniami od początku przeważali Francuzi, Islandczycy nastawili się na kontry. I to właśnie goście potrafili zagrażać mistrzom świata. Gospodarze z kolei atakowali statycznie i rywale bez problemów rozbijali ich akcje.

Po raz pierwszy gorąco pod bramką gości zrobiło się w 20. minucie. Wówczas główkował Antoine Griezmann, pomylił się o centymetry. Dziesięć minut później Islandia objęła prowadzenie. Alfred Finnbogason uciekł obrońcy po prawej stronie i z pola karnego wycofał do Birkira BjarnasonaHugo Lloris odbił uderzenie, jednak piłka wpadła tuż przy słupku do bramki.

Przegrywając mistrzowie świata zaatakowali, jednak to po raz kolejny goście mogli zdobyć gola. W 39. minucie Lloris zdołał obronić uderzenie Gylfi Sigurdssona z kilku metrów.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Atakowali Francuzi, Islandczycy czekali na dobry moment na wyprowadzenie kontry. Gola jednak zdobyli po stałym fragmencie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w bramce głową umieścił Kari Arnason.

Francuzi szans na bramki szukali do końca, ale długo nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji na zmniejszenie strat. Na cztery minuty przed końcem mistrzowie świata złapali kontakt bramkowy. Po akcji Kyliana Mbappe Lottina piłka odbiła się od głowy Holmara Eyjolfssona i znalazła się w bramce. Strzał Francuza nogą wybił Francuz, ale niefortunnie na linii lotu piłki znalazł się jego partner. Cztery minuty później był remis. Sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym i wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Mbappe.

Francja - Islandia 2:2 (0:1)
0:1 - Bjarnason 30'
0:2 - Arnason 58'
1:2 - Eyjolfsson (sam.) 86'
2:2 - Mbappe (k.) 90'

Francja: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Presnel Kimpembe, Raphael Varane (46' Kurt Zouma), Lucas Digne - Steven N'Zonzi, Paul Pogba (66' Tanguy Ndombele) - Florian Thauvin (59' Thomas Lemar), Antoine Griezmann (60' Kylian Mbappe Lottin), Ousmane Dembele (67' Dmitri Payet) - Olivier Giroud.

Islandia: Runar Runarsson - Holmar Eyjolfsson, Kari Arnason, Ragnar Sigurdsson, Birkir Saevarsson (81' Jon Fjoluson) - Johann Gudmundsson (71' Victor Palsson), Ronar Sigurjonsson, Birkir Bjarnason, Arnor Traustason (59' Kolbeinn Sigþorsson) - Gylfi Sigurdsson (80' Rurik Gislason) - Alfred Finnbogason (46' Albert Gudmundsson).

Żółte kartki: Giroud (Francja) oraz Sigþorsson, Eyjolfsson, Sigurdsson (Islandia).