Turniej Ośmiu Narodów U-20: klęska reprezentacji Polski z Holandią

Koszmarna pierwsza połowa zdecydowała o wysokiej porażce reprezentacji Polski U-20 z Holandią. Podopieczni Jacka Magiery polegli aż 1:4.

Szymon Mierzyński
David Kopacz Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: David Kopacz
Przed przerwą ekipa Oranje sprawiła Biało-Czerwonym tęgie lanie i na półmetku prowadziła aż 4:0. Wynik otworzył piękną przewrotką Dylan Vente, a potem gospodarze zabójczo kontrowali i po takich akcjach hat-tricka skompletował Dani de Wit.

Po zmianie stron Polacy próbowali walczyć, lecz stać ich było tylko na bramkę honorową. Zdobył ją Adrian Benedyczak, który główkował skutecznie po rzucie rożnym.

Po efektownej wygranej z Czechami (3:0) w ubiegły czwartek w Łodzi, pięć dni później podopieczni Jacka Magiery przeżyli zimny prysznic i ulegli Holandii aż 1:4. Selekcjoner ma jednak sporo czasu na zbudowanie wysokiej formy swojego zespołu, bo mistrzostwa świata U-20, których będziemy gospodarzami, rozpoczną się dopiero w drugiej połowie maja przyszłego roku.

Holandia U-20 - Polska U-20 4:1 (4:0)
1:0 - Dylan Vente 13'
2:0 - Dani de Wit 25'
3:0 - Dani de Wit 34'
4:0 - Dani de Wit 43'
4:1 - Adrian Benedyczak 71'

Skład Polski U-20: Marcin Bułka - Jakub Bednarczyk, Sebastian Walukiewicz, Adam Chrzanowski, Tymoteusz Puchacz, Radosław Kanach, Tomasz Makowski, Sebastian Strózik, David Kopacz, Konrad Gutowski, Adrian Benedyczak.