Ligue 1: Paris Saint-Germain rozgromiło zespół Rafała Kurzawy

Paris Saint-Germain pokonało 5:0 Amiens w meczu 10. kolejki Ligue 1. Mistrzowie Francji nadal przewodzą w tabeli z kompletem punktów.

Kuba Cimoszko
mecz PSG - Amiens PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: mecz PSG - Amiens
Thomas Tuchel zdecydował, by najważniejszych zawodników oszczędzić na najbliższy mecz Ligi Mistrzów. Poza kadrą PSG znaleźli się m. in. Neymar, Thiago Silva czy Thomas Meunier. Mimo to piłkarze ze stolicy Francji nie mieli kłopotów z wygraną. Już 10. z rzędu w bieżących rozgrywkach Ligue 1.

Pierwsza połowa spotkania na Parc des Princes stała pod znakiem rzutów rożnych. Wynik otworzył w 12. minucie Marquinhos, wykończając głową dośrodkowanie Angela Di Marii. Pod koniec w podobny sposób na 2:0 trafił Adrien Rabiot. To było w pełni zasłużone prowadzenie, bo gospodarze mieli ogromną przewagę, ale brakowało im celności. Często szwankowało ostatnie podanie. Defensywa Amiens broniła dość nisko, co zmuszało paryżan do długiego rozgrywania. Do tego bardzo dobrze w bramce przyjezdnych spisywał się Regis Gurtner, który obronił groźne uderzenia Di Marii i Edinsona Cavaniego.

Goście przebudzili się dopiero w drugiej połowie. Stworzyli sobie kilka okazji na bramkę kontaktową. Dwie z nich były naprawdę doskonałe. Saman Ghoddos przegrał jednak pojedynek z Alphonse Areolą, a Juan Otero przestrzelił.  I to się zemściło w ostatnich dziesięciu minutach meczu.

Wtedy rozpoczął się koncert PSG. Najpierw głową celnie strzelił Julian Draxler. Po kilkunastu sekundach było już 4:0, kiedy Kylian Mbappe Lottin pewnie wykorzystał podanie w pole karne od Moussy Diaby'ego. A tuż przed końcem regulaminowego czasu gry 19-letni napastnik wystąpił już w głównej roli, ustalając wynik meczu po solowej akcji.

Rafał Kurzawa całe starcie obejrzał z ławki rezerwowych.

Paris Saint-Germain - Amiens SC 5:0 (2:0)
1:0 - Marquinhos 12'
2:0 - Adrien Rabiot 42'
3:0 - Julian Draxler 80'
4:0 - Kylian Mbappe 82'
5:0 - Moussa Diaby 88'

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Christopher Nkunku, Marquinhos, Thilo Kehrer, Juan Bernat - Adrien Rabiot (86' Kevin Rimane), Marco Verratti (46' Lass Diarra), Julian Draxler - Kylian Mbappe, Edinson Cavani, Angel Di Maria (59' Moussa Diaby)

Amiens SC: Regis Gurtner - Emil Krafth, Prince Gouano, Khaled Adenon, Bakaye Dibassy - Oualid El Hajjam (67' Moussa Konate), Thomas Monconduit, Eddy Gnahore (81' Alexis Blin), Saman Ghoddos - Ganso (74' Mathieu Bodmer) - Juan Otero

Sędzia: Mikael Lesage

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Twoim zdaniem jest możliwe, by PSG wygrało wszystkie mecze w tym sezonie Ligue 1?