Anglia: asysta Mateusza Klicha. Gol strzelony... ręką

Czwartą asystę w sezonie ma Mateusz Klich. Polak popisał się otwierającym podaniem w meczu The Championship Leeds United - Nottingham Forest (1:1), ale gol został strzelony ręką.

Bartosz Zimkowski
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Leeds United przegrywało z Nottingham Forest 0:1 od 11. minuty, gdy Jack Robinson pokonał bramkarza gospodarzy. Pawie miały przez cały mecz olbrzymią przewagę w niemal każdym elemencie: 71 proc. posiadania piłki, 18 strzałów (przy trzech gości), ale tylko trzy były celne.

Szczęście uśmiechnęło się do Leeds w 82. minucie. Wówczas Mateusz Klich najprawdopodobniej oddał strzał, ale wyszło podanie i z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Kemar Roofe. Goście od razu sugerowali, że bramka została zdobyta nieprawidłowo. Telewizyjne powtórki pokazały, że Roofe ręką strzelił gola i nie powinien on zostać uznany.

Mecz na Elland Road zakończył się remisem 1:1. Dla Klicha to czwarta asysta w sezonie. Ponadto ma 5 bramek. Cały dorobek zgromadził w 15 meczach The Championship.

Leeds zajmuje drugie miejsce w lidze. Pierwsze jest Sheffield United, które w sobotę wygrało z Wigan Athletic 4:2 (hattrick Billy'ego Sharpa).

Leeds United - Nottingham Forest 1:1 (0:1)
0:1 - Jack Robinson 11'
1:1 - Kemar Roofe 82'

Czy Klich będzie miał przynajmniej 10 asyst w sezonie?