Primera Division: Atletico Madryt podniosło się po blamażu z Borussią, zwycięstwo z Realem Sociedad

Drużyna Diego Simeone wróciła na zwycięską ścieżkę. Atletico Madryt pokonało Real Sociedad 2:0 w sobotnim meczu dziesiątej kolejki Primera Division.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Atletico Madryt Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
To nie były łatwe dni dla drużyny Diego Simeone. W środę Atletico Madryt zostało boleśnie rozbite 0:4 przez rozpędzoną Borussię Dortmund w Lidze Mistrzów. Kolejna porażka, tym razem w Primera Division, mogłaby jeszcze gorzej podziałać na morale zespołu.

Ale o to Argentyński trener nie musi się już martwić. Wprawdzie Real Sociedad nie należał do najtrudniejszych rywali, bo do końca spotkania nie oddał ani jednego celnego strzału, ale Rojiblancos długo musieli czekać na pierwszego gola. Tego strzelił dopiero przed przerwą Diego Godin. Obrońca, niczym rasowy napastnik, umiejętnie ustawił się w polu karnym i bezlitośnie wykorzystał niecelne wybicie rywala.

W drugiej połowie inny obrońca Atletico podwyższył wynik. W 60. minucie Felipe Luis mocny strzał pod poprzeczkę i było 2:0. W sobotę to właśnie defensorzy spisywali się dużo lepiej od swoich partnerów z ataku. Później wybornej okazji nie wykorzystał Diego Costa, ale przyjezdni nie zdążyli pomścić niewykorzystanej okazji przeciwnika. Drużyna Simeone do ostatniego gwizdka utrzymała dwubramkowe prowadzenie i została nowym liderem La Liga. Rojiblancos jednak nie są pewni, czy utrzymają się na szczycie do końca kolejki, dopóki swoich spotkań nie zakończą FC Barcelona i Deportivo Alaves.

Najskuteczniejszy w sobotnich meczach okazał się naapstnik Celty Vigo, Iago Aspas. Hiszpan nie miał litości dla bramkarza Eibaru, Asiera Riesgo. Aspas ustrzelił hat-tricka, a jego zespół wygrał 4:0.