Premier League: koniec świetnej serii Arsenalu. Remis, a mogło być jeszcze gorzej, skandaliczny błąd sędziego

Licząc wszystkie rozgrywki, Arsenal wygrał ostatnio aż 11 spotkań z rzędu. Doskonała seria zakończyła się jednak w niedzielnych derbach z Crystal Palace, w których Kanonierzy wywalczyli tylko remis 2:2, a jeden z ich goli nie powinien zostać uznany.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Crystal Palace Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: radość piłkarzy Crystal Palace
Pierwsza połowa ułożyła się dość niespodziewanie, bo lepsze wrażenie sprawiały Orły, które były konkretniejsze w swoich akcjach i kilka razy postraszyły rywali. W doliczonym czasie udało im się natomiast objąć prowadzenie. Shkodran Mustafi sfaulował w polu karnym Cheikhou Kouyate, a z "wapna" pewnym strzałem przy słupku trafił Luka Milivojević.

Ekipa Crystal Palace mogła więc mieć spore apetyty, jednak po zmianie stron została szybko i brutalnie sprowadzona na ziemię. Wyrównał Granit Xhaka, który przepięknie uderzył z rzutu wolnego z narożnika boiska. Piłka odbiła się po drodze od wewnętrznej części dalszego słupka.

W 56. minucie było już 1:2, ale ta bramka nie powinna zostać uznana. Sędzia Martin Atkinson nie zauważył zagrania ręką Alexandre'a Lacazette'a i właśnie po tym "podaniu" skutecznie z ostrego kąta strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Sytuację próbował ratować Wayne Hennessey, jednak wygarnął piłkę już zza linii bramkowej.

Podopieczni Unaia Emery'ego błyskawicznie wyszli z kłopotów, ale tych derbów ostatecznie nie wygrali. W 83. minucie gospodarze mieli drugi rzut karny - tym razem po tym jak Xhaka sfaulował Wilfrieda Zahę. Egzekutorem znów był Milivojević i uderzył bardzo mocno - na tyle, że choć Bernd Leno wyczuł jego intencje, nie miał szans obronić.

Po remisie na Selhurst Park, Arsenal ma 22 pkt. i zajmuje 4. miejsce w tabeli Premier League.

Crystal Palace - Arsenal FC 2:2 (1:0)
1:0 - Luka Milivojević (k.) 45+1'
1:1 - Granit Xhaka 51'
1:2 - Pierre-Emerick Aubameyang 56'
2:2 - Luka Milivojević (k.) 83'

Crystal Palace: Wayne Hennessey - Aaron Wan-Bissaka, James Tomkins, Mamadou Sakho, Patrick van Aanholt, Cheikhou Kouyate, Luka Milivojević, James McArthur (61' Max Meyer), Andros Townsend, Jordan Ayew (64' Alexander Sorloth), Wilfried Zaha.

Arsenal FC: Bernd Leno - Hector Bellerin (46' Stephan Lichtsteiner), Shkodran Mustafi, Rob Holding, Granit Xhaka, Lucas Torreira, Matteo Guendouzi, Alex Iwobi, Mesut Oezil (68' Danny Welbeck), Pierre-Emerick Aubameyang (78' Aaron Ramsey), Alexandre Lacazette.

Żółte kartki: Jordan Ayew (Crystal Palace) oraz Stephan Lichtsteiner (Arsenal FC).