Premier Liga: Lokomotiw Moskwa nie odpuszcza walki o obronę tytułu, asysta Grzegorza Krychowiaka

Lokomotiw nie zamierza odpuszczać walki o obronę tytułu mistrza Rosji. W 13. kolejce Premier Ligi zespół z Moskwy pokonał przed własną publicznością Arsienał Tuła 3:1. Kolejne całe spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak, który zaliczył asystę.

Tomasz Rosiński
Charles Kabore (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Charles Kabore (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej)
Lokomotiw Moskwa z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej i w sobotę chciał przedłużyć swoją zwycięską serię w rosyjskiej ekstraklasie do pięciu wygranych z rzędu, co mu się udało.

W inauguracyjnej połowie rywalizacji z Arsienałem gospodarze mieli sporo problemów, ale zdołali zdobyć bramkę jako pierwsi. W 26. minucie starcia Manuel Fernandes dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego, zaś do piłki najwyżej wyskoczył Benedikt Hoewedes, który głową wpakował futbolówkę do siatki.

Rywal był w stanie odpowiedzieć dziewięć minut później i również po stałym fragmencie gry. Siergiej Tkaczew dobrze zagrał z rzutu rożnego, zaś gola strzelił Maksim Bielajew i I odsłona zakończyła się remisem 1:1.

Kłopoty moskiewskiej drużyny w 1. części zawodów sprawiły, że w 46. minucie na murawie pojawili się Eder oraz Bryan Idowu, którzy zmienili odpowiednio Jeffersona Farfana i Dmitrija Barinowa.

Podopieczni Jurija Siemina szukali swojego drugiego trafienia w tym meczu i dopięli swego w 70. minucie. Wówczas Krychowiak zszedł do linii końcowej boiska i dograł piłkę na jedenasty metr do Antona Miranczuka, a ten mocnym uderzeniem pokonał Artura Nigmatullina.

Chwilę później ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Lokomotiwu, posyłając piłkę do siatki po podaniu od Fernandesa.

Grzegorz Krychowiak występował od początku do końca potyczki na pozycji środkowego obrońcy. Natomiast w dalszym ciągu kontuzjowany jest Maciej Rybus.