Dodatkowe powołanie Brzęczka. Thiago Cionek wraca do kadry

Jerzy Brzęczek daje szansę Thiago Cionkowi. Selekcjoner po raz pierwszy powołał obrońcę SPAL. Ma to związek z kontuzją Kamila Glika.
Maciej Siemiątkowski
Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Thiago Cionek

Kamil Glik nie miał we wtorek łatwego wieczoru. Stoper AS Monaco zszedł z placu gry w 76. minucie meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge (0:4) z powodu kontuzji pachwiny. Zawodnikowi w opuszczeniu boiska musieli pomóc medycy. To tym bardziej zła informacja dlatego, że niebawem reprezentacja Polski zaczyna zgrupowanie przed towarzyskim meczem z Czechami i Ligi Narodów z Portugalią.

Mimo to, Kamil Glik ma obowiązek stawić się w poniedziałek na zgrupowaniu w Gdańsku. Jerzy Brzęczek jest jednak przezorny i dodatkowo powołał Thiago Cionka. 32-latek jest jednym z podstawowych obrońców włoskiego SPAL. Cionek był jednym z zaufanych piłkarzy poprzedniego selekcjonera. Adam Nawałka powołał go na mistrzostwa świata w Rosji, na których wystąpił w meczu z Senegalem (0:2).

Najbliższe zgrupowanie Biało-Czerwonych zacznie się w poniedziałek 12 listopada. W czwartek 15 listopada reprezentanci zagrają w Gdańsku mecz towarzyski z Czechami. Później wyjadą do Portugalii, gdzie 20 listopada zagrają swój ostatni mecz w Lidze Narodów z mistrzami Europy.

Czy Thiago Cionek zagra w meczach z Czechami i Portugalią?