Bundesliga: Borussia M'gladbach nie zwalnia tempa. Wysokie zwycięstwo ekipy Marcina Kamińskiego

Borussia M'gladbach wygrała 3:1 na trudnym terenie w Bremie i nadal trzyma się tuż za plecami lidera. Niespodziewanej porażki 1:4 w wyjazdowym starciu z Fortuną Duesseldorf doznała Hertha Berlin. Cały mecz w obronie gospodarzy zagrał Marcin Kamiński.
Dominik Polesiński
PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Lars Stindl (z lewej) oraz Claudio Pizarro (z prawej)

Na wysoką porażkę Herthy Berlin wpływ miała sytuacja z 41. minuty. Maximilian Mittelstaedt popełnił faul taktyczny, a że miał już na koncie żółtą kartkę obejrzał drugą i musiał opuścić boisko. W drugiej połowie Fortuna bezlitośnie wykorzystała grę w przewadze i punktowała rywali. Marcin Kamiński zagrał poprawnie, choć w końcówce popełnił koszmarny błąd. Davie Selke minął Polaka jak dziecko i w sytuacji sam na sam zdobył honorowego gola.

Werder Brema nie był w stanie zatrzymać wicelidera z Monchengladbach. Borussia miała w swoich szeregach człowieka, któremu tego dnia wszystko wychodziło. Co Alassane Plea dotykał piłki ta wpadała do siatki. Hattrik Francuza skompletowany w ciągu 14 minut wstrząsnął gospodarzami, których stać było tylko na gola na otarcie łez.

Trudną przeprawę z Augsburgiem miał TSG 1899 Hoffenheim. Gospodarze późno strzelili gola na 1:0, a następnie nadspodziewanie łatwo dali się zaskoczyć. Wtedy na boisku pojawił się Reiss Nelson i w pierwszym kontakcie z piłką skutecznie dobił strzał kolegi, zapewniając Wieśniakom czwarte zwycięstwo z rzędu.

O 18:30 w prawdziwym hicie kolejki Borussia Dortmund zagra z Bayernem Monachium.

Kup pakiet ELEVEN SPORTS za 14,90 zł i oglądaj w WP Pilot!

Wyniki sobotnich meczów 11. kolejki Bundesligi:

Werder Brema - Borussia M'gladbach 1:3 (0:1)
0:1 - Alassane Plea 39'
0:2 - Alassane Plea 48'
0:3 - Alassane Plea 52'
1:3 - Nuri Sahin 59'

Fortuna Duesseldorf - Hertha Berlin 4:1 (0:0)
1:0 - Takashi Usami 50'
2:0 - Rouwen Hennings 64'
3:0 - Benito Raman 84'
3:1 - Davie Selke 88'
4:1 - Benito Raman 90+2'
Czerwona kartka: Maximilian Mittelstadt (Hertha) - 41' /za dwie żółte/.

SC Freiburg - 1.FSV Mainz 1:3 (0:2)
0:1 - Jean-Philippe Gbamin 6'
0:2 - Jean-Philippe Mateta 18'
1:2 - Roland Sallai 73'
1:3 - Karim Onisiwo 76'

TSG 1899 Hoffenheim - FC Augsburg 2:1 (0:0)
1:0 - Andrej Kramaric 65'
1:1 - Alfred Finnbogason 70'
2:1 - Reiss Nelson 83'

1.FC Nuernberg - VfB Stuttgart 0:2 (0:0)

18 VfB Stuttgart 11 2 2 7 8:24 8

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Jakim wynikiem zakończy się wielki szlagier tej kolejki Borussia Dortmund - Bayern Monachium?